×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie kolej na lotnisko w Rzeszowie


Do 2021 roku powstanie Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna, w ramach której szynobusy dojadą do lotniska w Rzeszowie.Budowa Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej zakłada wykorzystanie istniejących linii kolejowych na trasach z Rzeszowa do Dębicy, Przeworska, Kolbuszowej, Strzyżowa oraz portu lotniczego w Jasionce. Budowa 5 kilometrowego łącznika do lotniska jak i całej kolei aglomeracyjnej ma potrwać trzy lata. Inwestycja ma być gotowa do 2021 roku, a jej koszt szacuje się na 200 mln zł.

- Pociągi na nowej linii będą kursować w godzinach szczytu komunikacyjnego co 30 minut, poza szczytem co 60 minut, a w dni wolne od pracy co 120 minut – informuje Zbigniew Kozak, dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego.


Przystanek kolejowy zostanie zlokalizowany w okolicach Parku Naukowo-Technologicznego. Według studium wykonalności na tej linii będą kursować jedno- i dwuczłonowe szynobusy. Wraz z budową linii kolejowej do Portu Lotniczego w Rzeszowie, zaplanowano budowę i przebudowę infrastruktury około lotniskowej, w tym; dróg dojazdowych, parkingów w systemie "parkuj i jedź" oraz chodników i stojaków na rowery.

fot. Wikimedia Commonsgość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie