Będzie kolej na lotnisko w Rzeszowie

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
20 marca 2018 12:36
17 komentarzy
Do 2021 roku powstanie Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna, w ramach której szynobusy dojadą do lotniska w Rzeszowie.
Reklama
Budowa Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej zakłada wykorzystanie istniejących linii kolejowych na trasach z Rzeszowa do Dębicy, Przeworska, Kolbuszowej, Strzyżowa oraz portu lotniczego w Jasionce. Budowa 5 kilometrowego łącznika do lotniska jak i całej kolei aglomeracyjnej ma potrwać trzy lata. Inwestycja ma być gotowa do 2021 roku, a jej koszt szacuje się na 200 mln zł.

- Pociągi na nowej linii będą kursować w godzinach szczytu komunikacyjnego co 30 minut, poza szczytem co 60 minut, a w dni wolne od pracy co 120 minut – informuje Zbigniew Kozak, dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego.


Przystanek kolejowy zostanie zlokalizowany w okolicach Parku Naukowo-Technologicznego. Według studium wykonalności na tej linii będą kursować jedno- i dwuczłonowe szynobusy. Wraz z budową linii kolejowej do Portu Lotniczego w Rzeszowie, zaplanowano budowę i przebudowę infrastruktury około lotniskowej, w tym; dróg dojazdowych, parkingów w systemie "parkuj i jedź" oraz chodników i stojaków na rowery.

fot. Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mluben 2018-03-23 10:29   
mluben - Profil mluben
Nie mam takiego problemu. Poprostu odpowiadam. A zasadność budowy lini na lotnisko jest duzo wieksza niz np w lublinie chocby z racji tego ze: 1. Za 3lata port prawdopodobnie przekroczy 800-900tys (lublin budujac linie mial zero). 2. W jasionce we wszystkich fabrykach pracuje sporo ludzi ktorzy pewnie beda dojezdzac szynobusem. 3. Bocznica towarowa dla lotniska i owych zakladow. Zamiary budowy są uzasadnione i budowa jest konieczna.
gość_1bc3b 2018-03-23 08:53   
gość_1bc3b - Profil gość_1bc3b
mluben - daruj sobie te prostackie zaczepki i kup maść na ból d...
mluben 2018-03-23 07:26   
mluben - Profil mluben
Większość lotnisk ma lub chce mieć taką linię. Nawet na zadupiu w lublinie mają więc to raczej już standard. Cała sieć podmiejska ma być robiona a ta krótka odnoga od trasy na kolbuszowa to tylko ułamek. Poza tym z koncowego przystanku bedą korzystać pracownicy fabryk w jasionce a to już jest dobre kilka tyś ludzi i będzie sporo więcej. News z ostatnich dni. Nowy zaklad i 800 pracowników.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N