Arabia Saudyjska zezwoliła Air India na przeloty

16 marca 2018 12:04
Air India otrzymały zgodę od Arabii Saudyjskiej na korzystanie z jej przestrzeni powietrznej w lotach z Delhi do izraelskiego Tel Awiwu. Reakcją na tę decyzję jest skarga linii El Al do Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).
Reklama

Air India planuje obsługiwać trasę Delhi - Tel Awiw trzy dni w tygodniu. Połączenie ma zostać uruchomione już 2

2 marca.

-

Dzięki zawartemu porozumieniu z Arabią Saudyjską i wykorzystaniu jej przestrzeni powietrznej rejs z Delhi do Tel Awiwu skróci się nawet o dwie godziny i będzie trwać 7 godzin i 5 minut - powiedział rzecznik indyjskich linii.


Udostępnienie nieba Arabii Saudyjskiej dla potrzeb rejsowych Air India spotkało się z natychmiastową reakcją ze strony linii lotniczych El Al. Izraelski przewoźnik rejsy do Bombaju obsługuje cztery razy w tygodniu, a do pokonania tej trasy jest zmuszony latać dłuższą trasą nad Etiopią i z pominięciem saudyjskiej przestrzeni powietrznej.


Gonen Usyszkin, prezes izraelskiego przewoźnika wyraził swój sprzeciw w nierównym traktowaniu przez Arabię Saudyjską. Udzielenie zgody na korzystanie z jej przestrzeni powietrznej liniom indyjskim, a nie izraelskim, argumentował decyzją na tle narodowościowym.


Jednocześnie wezwał ICAO do skutecznych działań zmierzających do uzyskania takiego samego pozwolenie na loty nad Arabią Saudyjską również dla EL AL.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy