×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Arabia Saudyjska zezwoliła Air India na przeloty


Air India otrzymały zgodę od Arabii Saudyjskiej na korzystanie z jej przestrzeni powietrznej w lotach z Delhi do izraelskiego Tel Awiwu. Reakcją na tę decyzję jest skarga linii El Al do Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).Air India planuje obsługiwać trasę Delhi - Tel Awiw trzy dni w tygodniu. Połączenie ma zostać uruchomione już 2

2 marca. 

Dzięki zawartemu porozumieniu z Arabią Saudyjską i wykorzystaniu jej przestrzeni powietrznej rejs z Delhi do Tel Awiwu skróci się nawet o dwie godziny i będzie trwać 7 godzin i 5 minut - powiedział rzecznik indyjskich linii.


Udostępnienie nieba Arabii Saudyjskiej dla potrzeb rejsowych Air India spotkało się z natychmiastową reakcją ze strony linii lotniczych El Al. Izraelski przewoźnik rejsy do Bombaju obsługuje cztery razy w tygodniu, a do pokonania tej trasy jest zmuszony latać dłuższą trasą nad Etiopią i z pominięciem saudyjskiej przestrzeni powietrznej.


Gonen Usyszkin, prezes izraelskiego przewoźnika wyraził swój sprzeciw w nierównym traktowaniu przez Arabię Saudyjską. Udzielenie zgody na korzystanie z jej przestrzeni powietrznej liniom indyjskim, a nie izraelskim, argumentował decyzją na tle narodowościowym.


Jednocześnie wezwał ICAO do skutecznych działań zmierzających do uzyskania takiego samego pozwolenie na loty nad Arabią Saudyjską również dla EL AL.
gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie