Arabia Saudyjska zezwoliła Air India na przeloty

Anna Markowska - Profil Anna Markowska
16 marca 2018 12:04
Air India otrzymały zgodę od Arabii Saudyjskiej na korzystanie z jej przestrzeni powietrznej w lotach z Delhi do izraelskiego Tel Awiwu. Reakcją na tę decyzję jest skarga linii El Al do Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).
Reklama

Air India planuje obsługiwać trasę Delhi - Tel Awiw trzy dni w tygodniu. Połączenie ma zostać uruchomione już 2

2 marca.

-

Dzięki zawartemu porozumieniu z Arabią Saudyjską i wykorzystaniu jej przestrzeni powietrznej rejs z Delhi do Tel Awiwu skróci się nawet o dwie godziny i będzie trwać 7 godzin i 5 minut - powiedział rzecznik indyjskich linii.


Udostępnienie nieba Arabii Saudyjskiej dla potrzeb rejsowych Air India spotkało się z natychmiastową reakcją ze strony linii lotniczych El Al. Izraelski przewoźnik rejsy do Bombaju obsługuje cztery razy w tygodniu, a do pokonania tej trasy jest zmuszony latać dłuższą trasą nad Etiopią i z pominięciem saudyjskiej przestrzeni powietrznej.


Gonen Usyszkin, prezes izraelskiego przewoźnika wyraził swój sprzeciw w nierównym traktowaniu przez Arabię Saudyjską. Udzielenie zgody na korzystanie z jej przestrzeni powietrznej liniom indyjskim, a nie izraelskim, argumentował decyzją na tle narodowościowym.


Jednocześnie wezwał ICAO do skutecznych działań zmierzających do uzyskania takiego samego pozwolenie na loty nad Arabią Saudyjską również dla EL AL.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama