Wizę do Angoli dostaniesz na lotnisku

12 marca 2018 13:05
Od 30 marca br. Angola wprowadzi wizy "on-arrival". Z dostępnych informacji wynika, że wjazd do tego afrykańskiego kraju na nowych zasadach będzie możliwy przez międzynarodowy port lotniczy w stolicy - Luandzie.
Reklama
Beneficjentami nowego systemu wizowania będą mieszkańcy 61 krajów z całego świata. Na liście znalazło się 28 państw Unii Europejskiej (w tym Polska) oraz Islandia, Monako, Norwegia, Rosja, Szwajcaria i Watykan. Prócz tego dokument wjazdowy na lotnisku będą mogli nabyć obywatele krajów należących do tzw. Wspólnoty Państw Portugalskojęzycznych. Beneficjentami staną się także osoby z paszportami m.in. Argentyny, Algierii, Australii, Chile, Chin, Indii, Indonezji, Izraela, Japonii, Kuby, Kanady, Korei Płd., Maroka, Nowej Zelandii, RPA, Singapuru, USA, Zambii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i in.

Aby otrzymać 30-dniową wizę "on-arrival" nie będzie wymagany tzw. list polecający. Wystarczy jedynie ważny min. 6 miesięcy paszport, potwierdzenie zakwaterowania na terenie Angoli, bilet powrotny oraz żółta książeczka.

Droga zw. Serra do Leba, fot. jbdodane (flickr.com, CC)

Rząd angolski chce przyciągnąć turystów do kraju, który ma bardzo wiele do zaoferowania. Dotychczas był jednak jednym z bardziej zamkniętych i niedostępnych. Wszystko to efekty postkolonialnej wojny domowej, która zakończyła się dopiero w 2002 r. Społeczeństwo naznaczone jest jednak ogromną traumą tamtych wydarzeń i biedą. Dodatkowo działania zbrojne doprowadziły do zaminowania wielkich obszarów państwa, a miny stanowią wciąż ogromny problem. Dlatego mocno zaburzone jest chociażby rolnictwo. Wytwarza się bardzo mało jedzenia, które ze względu na import staje się bardzo drogie. Luanda została zresztą uznana za jedno z najdroższych miast świata. Największy dochód przynosi za to eksploatacja złóż ropy naftowej.

Szacuje się, że dzięki nowym zasadom i złagodzeniu restrykcji wjazdowych w turystyce do 2020 r. zatrudnienie znajdzie nawet 1 mln osób.

fot. (okładka): David Stanley (flickr.com, CC)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy