Rekordowy luty na Lotnisku Chopina

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
07 marca 2018 10:13
8 komentarzy
W lutym Lotnisko Chopina po raz kolejny pobiło historyczny rekord ruchu pasażerskiego i operacji lotniczych. Port obsłużył 1 mln 60 tys. pasażerów - o 12,8 proc. więcej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku.
Reklama
Statystyki Warszawa (WAW)
 
Warto zaznaczyć, że na ostatnie dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów warszawskiego portu uczestniczących w ruchu międzynarodowym. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy bieżącego roku było ich prawie 2 mln (to więcej o 19,6 proc. niż w takim samym momencie roku ubiegłego). W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało ok. 237 tys. pasażerów.

- Po raz pierwszy w historii naszego lotniska w lutym obsłużyliśmy ponad milion osób, dzięki czemu możemy założyć, że w tym roku w każdym miesiącu obsłużonych będzie co najmniej 1 mln pasażerów. W 2017 roku z naszego portu skorzystało niemal 16 milionów osób, a w tym roku obsłużonych będzie co najmniej 0,5 mln więcej - mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina.

Przypomnijmy, że Lotnisko Chopina zajęło, według raportu organizacji ACI, pierwsze miejsce pod względem wzrostu liczby pasażerów wśród lotnisk UE, w grupie 2 (obsługującej od 10 do 25 mln pasażerów).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
scrillo 2018-03-08 13:01   
scrillo - Profil scrillo
@gość_0a318: KM operuje pociąg na odcinku z Modlina do WAW. Pociągi do Radomia chyba zatrzymują się na Jerozolimskich, więc tam można łatwo się przesiąść. Co do reszty miast to Zachodnia oferuje najszybszy dojazd jednak Centralna może być wygodniejsza i pogoda nie ma tam wpływu dużego. Kwestia tylko dostosowania rozkładów i poprawy strony internetowej pkp.

Co do wyniku pod koniec tego roku to spokojnie 17mln. Problem będzie jak ta liczba będzie rosnąć, a infrastruktura nie. Limit to chyba 22mln, ale przy idealnym rozłożeniu. Dodatkowo zakaz lotów w nocy ogranicza tą przepustowość.
lysypiotr76 2018-03-08 10:24   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Widać jak na dłoni, że ostrożne szacunki lotniska Chopina o 0,5 mln. pax więcej na koniec roku to jakaś mrzonka. Wzrosty będą zdecydowanie większe.
gość_0a318 2018-03-07 23:45   
gość_0a318 - Profil gość_0a318
sztuczne blokowanie A380 akurat uważam za plus, LOTowskie 787 są wygodniejsze jednak za wielką niegospodarność uważam brak połączeń kolejowych Regio Express w takcie 0,5h na trasach LCJ- Warszawa - LUZ jak i WMI - Warszawa - RDO, mając bardzo częste i szybkie połączenie z Warszawą Lotnisko Chopina zostało by biznesowe a pozostałe komplementarnie mogły się uzupełniać bez potrzeby budowania lotniska dla tanich linii
zyskali by mieszkańcy nie Warszawy bo do pracy można szybko dojechać
zyskali by mieszkańcy Warszawy bo można się pod Warszawę wyprowadzić można
zyskali by ci co w Warszawie chcą zamieszkać bo czynszowa spekulacyjna bańka by pękła
... mieszkasz w Warszawie i pracujesz w Warszawie to super, do pracy masz blisko ... taaa kurna prawie 1h transportem publicznym ale korki w stolicy takie, że wole w komunikacji coś poczytać niż wku_wa dostać w korku jadąc samochodem stać
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama