×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Raport ACI: Lotnisko Chopina liderem wzrostu w 2017 r.


Lotnisko Chopina zajęło, według raportu Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych (ACI), pierwsze miejsce pod względem wzrostu liczby pasażerów wśród lotnisk Unii Europejskiej.  Warszawski port znalazł się w grupie obsługującej rocznie od 10 do 25 mln pasażerów.


ACI klasyfikuje wszystkie europejskie lotniska w 4 grupach podzielonych ze względu na roczną liczbę odprawionych pasażerów, w tym także zaliczą do raportu Turcję oraz Izrael. Lotnisko Chopina ze wzrostem 22.7 proc., zajęło drugie miejsce w grupie 2 ex aequo z lotniskiem z Sankt Petersburga.

Lotnisko Chopina zostało zakwalifikowane do grupy 19 lotnisk z największą dynamiką wzrostu od 2012 roku. Warszawski port znalazł się w gronie takich lotnisk, jak Berlin Schönefeld, Lizbona, Londyn Stansted, Ateny, czy amsterdamski Schiphol.


 - Ruch transferowy w naszym porcie wzrósł o ponad 34 proc. Spowodowało to, że jego udział w całości ruchu wzrósł w ciągu roku z 22 do ponad 24 proc. Już niemal 4 mln pasażerów rocznie korzysta z Lotniska Chopina jako portu przesiadkowego. Dzięki tym wynikom nasz port umocnił się na pozycji lidera w regionie. Potwierdza to potrzebę budowy dużego portu przesiadkowego w tej części Europy - mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina.

Lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło w 2017 r. 15,75 mln pasażerów i zanotowało wzrost o 22,7 proc. Z Okęcia skorzystało o 2,91 mln osób więcej niż rok wcześniej.


Reklama


Booking.com
gość_5bb1f - Profil
gość_5bb1f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie