Lotnisko Chopina: 25 proc. wzrost ruchu pasażerskiego w lutym

15 marca 2024 17:35
Lotnisko Chopina obsłużyło dokładnie 1,4 mln osób, czyli o 25 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2023 roku.
Reklama
Statystyki Warszawa (WAW)
 
- Od początku roku Lotnisko Chopina notuje odbudowę ruchu. Jednocześnie stołeczny port jest na podium najpunktualniejszych lotnisk na świecie. Tak sprawne zarządzanie wciąż rosnącym ruchem na naszym lotnisku to ogromny sukces wypracowany przez wszystkie podmioty i służby operujące w naszym porcie. Rosnący popyt na podróże lotnicze wymaga od nas ciągłego udoskonalania działań operacyjnych oraz inwestycyjnych
- mówi Łukasz Chaberski, p. o. Prezesa Polskich Portów Lotniczych.

W sumie przez dwa pierwsze miesiące 2024 roku lotnisko odprawił 2,78 mln podróżnych.

W najkrótszym miesiącu tego roku na Lotnisku Chopina przeprowadzono 12,6 tys. operacji lotniczych. W sumie od początku roku w stołecznym porcie wykonano 25,6 tys. operacji. Choć jest ich mniej o ponad 14 proc. w porównaniu do dwóch pierwszych miesięcy 2020 roku, to pasażerów w tym samym okresie jest o 7 proc. więcej. Dane te wskazują, że linie lotnicze korzystają z większych maszyn oraz że osiągają lepsze wskaźniki wykorzystania miejsc tzw. load factory niż cztery lata temu.

Rekordowy był też tonaż cargo. Stołeczny port obsłużył o ponad 2 proc. więcej ładunków niż w najlepszym jak do tej pory lutym 2020 roku, czyli 8278 ton. W lutym Lotnisko Chopina odprawiło ponad 917 tys. osób w ruchu Schengen i blisko 488 tys. w ruchu Non Schengen. Wśród pięciu najbardziej popularnych, regularnych kierunków ze stołecznego portu znalazły się: Londyn, Paryż, Amsterdam, Dubaj oraz Frankfurt.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy