×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


NLL 2017: Wręczono nagrody dla najlepszych linii!


Emirates, LOT, Lufthansa, Qatar, Singapore, Travel, UIA oraz Wizz Air to zwycięzcy 14. Plebiscytu "Najlepsza Linia Lotnicza" organizowanego przez Pasazer.com. József Varadi został menedżerem roku. A wydarzenie roku to lokalizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego.


Zwycięzców kolejnej edycji Plebiscytu organizatorzy ogłosili dziś (2.03) podczas gali w Krakowie. Wydarzenie, które odbyło się w w "Starej Zajezdni" na krakowskim Kazimierzu, zgromadziło blisko 200 najważniejszych przedstawicieli polskiej branży lotniczej oraz gości z zagranicy. Gospodarzem Gali jest Kraków Airport, a partnerami firma Lagardere, eSky.pl oraz CEDC.

Kolejny raz przedstawiciele branży lotniczej spotykają się w Małopolsce i Krakowie - mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport – Pasażerowie coraz częściej wybierają samolot jako środek transportu, co nie byłoby możliwe bez dynamicznego rozwoju siatki połączeń. Przed branżą kolejne wyzwania wynikające z uwarunkowań rynku lotniczego – m.in. budowa centralnego portu komunikacyjnego, wzmacnianie systemów cyberbezpieczeństwa i podnoszenie jakości usług.


W tej edycji Plebiscytu, po raz pierwszy dzięki współpracy z platformą eSky.pl, głosy mogli oddawać jedynie pasażerowie, którzy rzeczywiście kupili bilet lotniczy na podróż danym przewoźnikiem. W okresie od 1 grudnia 2017 r. do 25 lutego 2018 r. głosy oddało 7694 osób.


- Dzięki nawiązaniu współpracy z eSky, wprowadzeniu ośmiu szczegółowych kategorii i odejściu od prostego wyboru najlepszej linii znacząco wzrosła rzetelność Plebiscytu. Zmiana wymusiła także na głosujących bardziej szczegółowe i dokładne ocenienie danego przewoźnika - ocenia Paweł Cybulak, redaktor naczelny portalu Pasazer.com, organizatora Plebiscytu i współorganizatora Gali „Najlepsza Linia Lotnicza”. - Szczegółowe wyniki pozwoliły zaś na dogłębną analizę wyników badania na podstawie których powstał specjalny raport “Linie lotnicze w ocenie polskich pasażerów" .


W kategorii linii niskokosztowych nagrodę dla najlepszej linii odebrał, ponownie jak w roku ubiegłym, węgierski Wizz Air, który zwyciężył do tej pory w trzynastu z czternastu edycji Plebiscytu. Tylko raz, w 2015 roku, nagroda przypadła Ryanairowi.

Wśród linii tradycyjnych ocenianych pod względem oferty na trasach krótkodystansowych zwyciężyły Polskie Linie Lotnicze LOT, zaś w kategorii najlepsza linia dalekodystansowych laury przypadły Qatar Airways. 


- Qatar Airways został w 2017 roku najlepszą linią lotniczą na świecie według rankingu Skytrax. Tytuł ten przewoźnik zdobył po raz czwarty. Został także doceniony na długich trasach przez polskich pasażerów w naszym plebiscycie. Podróżni bardzo dobrze oceniają katarskie linie przede wszystkim za klasę biznes. Wpływ ma na to także wiele promocji organizowanych przez linie, gdzie w bardzo dobrych cenach możemy wybrać się np. do Azji. Za wygraną w kategorii przemawia dobry produkt z korzystną ceną - ocenia Jakub Bujnik, redaktor prowadzący portalu Pasazer.com

Najlepszą linią czarterową pasażerowie wybrali czeskie linie Travel Service, a najlepszą linią nieoperującą z Polski, po raz piąty z rzędu, zostały linie Singapore Airlines. 

- Singapurska linia została najlepszym przewoźnikiem nieoperującym z Polski po raz piąty z rzędu, czyli od początku istnienia tej kategorii. To pokazuje, że Polacy podróżujący po całym świecie zwracają uwagę na to co linia oferuje swoim pasażerom oraz przekazują tym samym swoje oczekiwania, że Singapore Airlines w końcu uruchomi loty do naszego kraju. Nie będzie to jednak łatwa decyzja i niewiadomo czy realna, z uwagi na uruchomienie połączenia przez LOT, z Warszawy do Singapuru - mówi Jakub Bujnik.


W kategoriach szczegółowych za najtańszą linię lotniczą nie została uznana żadna ze spółek niskokosztowych, lecz Ukraine International Airlines, ukraiński przewoźnik oferujący m.in. rejsy z Warszawy oraz Krakowa do Kijowa-Boryspola. 

- W kategorii cena dla pasażerów bardziej niż bezwzględna cena liczy się koszt przeliczony na kilometr. Na popularnych wśród polskich podróżnych połączeniach do Azji czy na Bliski Wschód linia oferuje bardzo atrakcyjne ceny przy zakupie biletu z dużym wyprzedzeniem - mówi Paweł Cybulak. 

W kategorii "odprawa i boarding" zwycięzcą został PLL LOT nagrodzony m.in. za inwestycję we własną strefę odpraw na Lotnisku Chopina. W kategorii "komfort" oraz "rozrywka pokładowa" zwyciężyły bliskowschodnie linie Emirates, docenione za wygodę oraz wysokiej jakości system rozrywki pokładowej na pokładzie. Nagroda za najlepszy personel pokładowy oraz najczystsze samoloty w tej edycji przypadła Qatar Airways. 


- Docenieni zostali przewoźnicy, którzy dbają o swoje samoloty. Wpływ na ocenę miał też wiek samolotów i dobry design kabin - komentuje Cybulak. - Warto zauważyć, że pasażerom nie przeszkadza brak polskojęzycznych załóg pokładowych u innych linii - dodaje. 

Najbardziej punktualną linią w oczach pasażerów została Lufthansa, a najsmaczniejsze posiłki na pokładzie oferuje, według uczestników Plebiscytu, linie Turkish Airlines. 

- Na lotach z Warszawy do Stambułu Turkish Airlines oferuje swoim pasażerom dobrej jakości pokładowe menu w cenie biletu, co wyróżnia tę linię na tle innych konkurentów - ocenia Paweł Cybulak.

Podczas odbywającej się Gali nagrody wręczyła także Kapituła Plebiscytu, składająca się z przedstawicieli polskich lotnisk, dziennikarzy oraz ekspertów rynku lotniczego.

Nagroda dla menedżera roku trafiła do Józsefa Varadiego, prezesa Wizz Aira, wydarzeniem roku wybór lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie, a trasą roku zostało połaczenie Lublin - Mediolan (easyJet). Za najlepszą linię biznesową została uznana linia Emirates.


gość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie