×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ze Słowacji autobusem na Jasionkę


Marszałek województwa podkarpackiego oraz przewodniczący kraju preszowskiego na Słowacji podpisali porozumienie w sprawie uruchomienia połączenie autobusowego ze Słowacji na rzeszowskiego lotnisko.


W podpisanej deklaracji obie strony wyraziły wolę współpracy na rzecz uruchomienia połączenia autobusowego na linii Preszew – Rzeszów. Kursy mają być tak skomunikowane, aby Słowacy mogli korzystać z połączeń realizowanych z lotniska w Rzeszowie. Chodzi zwłaszcza o uruchamiane już niebawem loty do Nowego Jorku oraz Tel Awiwu.

- Nasza współpraca ze Słowacją, z krajem preszowskim jest bardzo aktywna. Myślę, że tą dzisiejszą deklaracją, która będzie uruchamiała połączenia autobusowe między Rzeszowem a Preszowem, tę współpracę jeszcze bardziej aktywizujemy. Planowane połączenie będzie służyć rozwojowi gospodarczemu obu regionów - powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa.


Przewodniczący kraju preszowskiego Milan Majerský podkreślał, że wspólne plany uruchomienia połączeń autobusowych bardzo mu się podobają i jest przekonany, że wielu Słowaków będzie z nich chętnie korzystało, gdyż jest na to zapotrzebowanie.

Dzięki tym kursom autobusowym będziemy mogli korzystać z połączeń transkontynentalnych, aby dostać sie na drugą półkulę. To jest dla nas bardzo pozytywny sygnał. Dla Kraju Preszowskiego rzeszowskie lotnisko jest najbliższym portem lotniczym, z którego realizowane są takie połaczenia – mówił Majerský.

Przewodniczącemu towarzyszyli w podpisaniu deklaracji Jozef Cvoliga, dyrektor urzędu kraju preszowskiego oraz Ján Dzurjuv - dyrektor departmentu transportu, którzy również przekonują, że nowe połączenia autobusowe są bardzo ważne dla ich regionu. 

Połączenie do Nowego Jorku, które uruchamiamy 30 kwietnia może służyć nie tylko pasażerom z Podkarpacia, ale także mieszkańcom kraju preszowskiego. Wierzę, że z każdym kolejnym lotem do Nowego Jorku pasażerów ze Słowacji będzie coraz więcej. Równie interesującą ofertą dla Słowaków mogą być połączenia z Tel Awiwem. Orientacyjnie mogę podać, że takie połączenie startowałoby o 6 rano, z Koszyc przez Preszów do Rzeszowa, na lotnisko w Jasionce. Póki nie podpiszemy umowy nie chcę zdradzać nazwy przewoźnika, ale jest to lokalna firma  -  dodał Michał Tabisz, prezes rzeszowskiego lotniska.

Połączenia autobusowe mają być realizowane w formule przewozów komercyjnych, ale jak dodał marszałek samorząd województwa będzie się przyglądał jego rozwojowi i podejmował ewentualnie nowe decyzje. 

Fot. Michał Mielniczuk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie