×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: W styczniu spadek o 5,3 proc.


SAS przewiózł w styczniu 1,82 mln pasażerów, o 5,3 proc. mniej niż rok temu. Obsługiwany ruch pasażerski (RPK) spadł o 7,1 proc., natomiast liczba oferowanych miejsc (ASK) zwiększyła się o 0,3 proc.


Na trasach międzykontynentalnych ruch (RPK) spadł aż o 11,3 proc, a oferowanie o 2,1 proc. Na trasach europejskich (w tym między krajami skandynawskimi) oferowanie wzrosło o 2,2 proc. Na trasach krajowych SAS zwiększył liczbę miejsc o 1,3 proc. Średnie wypełnienie samolotów SAS-u spadło o 5,1 pkt. proc. do 63,9 proc.

W pierwszym miesiącu nowego roku odbyło się 98 proc. zaplanowanych lotów linii, z których 73,9 proc. odbyło się zgodnie z rozkładem.


W ramach starań o zrównoważenie rozwoju i podstawy finansowej do sezonowego zapotrzebowania, SAS zmniejszył liczbę lotów o 5 proc. w pierwszym kwartale nowego roku. W sezonie finansowym 2017/2018 linia planuje zwiększyć oferowanie (ASK) od 1 do 3 proc, co ma być bezpośrednio związane z nowymi samolotami we flocie przewoźnika - airbusami A320neo.gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie