×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KE wszczyna postępowanie ws. Przewozów Regionalnych


Komisja Europejska rozpoczęła dochodzenie w sprawie pomocy publicznej na restrukturyzację udzielonej spółce Przewozy Regionalne, informuje IAR.


Dochodzenie związane jest z tym, że w 2015 r. Przewozy Regionalne otrzymały pomoc na restrukturyzację w wysokości 770 mln złotych. 

- Musimy ocenić, czy przyznane wsparcie jest zgodne z unijnymi przepisami dotyczącymi pomocy publicznej i zadbać o to, by nie prowadziło ono do zakłóceń konkurencji na rynku kolejowym - wyjaśniła Margrethe Vestager, unijna komisarz odpowiedzialna za postępowanie. 

Wątpliwości KE budzi fakt, że spółka mogła w przeszłości otrzymać pomoc publiczną, podczas gdy zgodnie z prawem Unii Europejskiej przedsiębiorstwo może korzystać ze wsparcia państwa jedynie raz na 10 lat. 

Przewozy Regionalne nie są zaskoczone decyzją Komisji.

- Wszczęcie formalnego postępowania w sprawie udzielonej spółce Przewozy Regionalne pomocy publicznej jest typowym w takich przypadkach etapem procedury prowadzonej przez Komisję Europejską i nie stanowi zaskoczenia dla strony polskiej - czytamy w komunikacie spółki. 


Przewozy Regionalne informują, że od chwili otrzymania od państwa pomocy na restrukturyzację, prowadzą dialog z przedstawicielami Komisji oraz zapewniają iż kontakt ten będzie kontynuowany

- 

Plan restrukturyzacji Spółki został notyfikowany do Komisji Europejskiej i do chwili obecnej, w ramach toczącego się postępowania wstępnego, prowadzony był dialog z Komisją Europejską w formie kontaktów bezpośrednich oraz wyjaśnień pisemnych. Dotychczas przekazano Komisji Europejskiej szereg dodatkowych informacji i wyjaśnień dotyczących kwestii budzących jej wątpliwości, co będzie kontynuowane w kolejnym etapie procedury. Celem postępowania formalnego będzie wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących sprawy oraz zapewnienie, adekwatnej do poziomu skomplikowania, transparentności - zapewniają przedstawiciele spółki.

Spółka Przewozy Regionalne jest największym największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w kraju, posiadającym 27 proc. udziałów w rynku. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie