×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 4,6 mln pasażerów w 2017 roku


Port lotniczy w Gdańsku odprawił 4,6 mln pasażerów w 2016 roku. Dane ruchu lotniczego oraz wyniki finansowe zarząd przedstawił na konferencji prasowej.


Liczba pasażerów według miesięcy
W grudniu odprawiono w Gdańsku 325,8 tys. pasażerów, czyli o prawie 2 proc. więcej niż w grudniu ubiegłego roku.

Tak fantastyczny wynik pozwala nam wyznaczyć sobie śmiały cel na kolejny rok. Jest nim pokonanie kolejnego progu, czyli liczby pięciu milionów pasażerów. Będzie to wzrost na niższym w stosunku do obecnego poziomie, bo wyniesie ok. 10 proc. i nie sądzę, żeby był wyższy. Wzrosty tego rzędu jak nasze i innych polskich lotnisk to nadganianie Europy. Świadczą o doskonałym rozwoju rynku lotniczego w Polsce, który wciąż ma duże możliwości przed sobą - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

W 2017 r. port lotniczy w Gdańsk odprawił w sumie 4,6 mln podróżnych. Stanowi to 15 proc. wzrost w porównaniu do 2016 r. Pasażerowie najchętniej latali z Gdańska do Warszawy, Londynu oraz Oslo.

Warszawa po raz pierwszy i póki co raczej ostatni wyprzedziła stolicę Wielkiej Brytanii w tym rankingu. W ciągu 2017 r. Ryanair zawiesił swoje warszawskie połączenie, co z pewnością znajdzie odbicie w wynikach za rozpoczęty właśnie rok - dodał Kloskowski. 

Pod względem liczby przewiezionych z Gdańska podróżnych prym dalej wiedzie niskokosztowy przewoźnik Wizz Air, swój udział w ruchu pasażerskim zwiększył Ryanair, a na trzecim miejscu znalazł się LOT.

Obroty portu wzrosły o 10 proc. do poziomu 150,56 mln zł., jednak przychody ze sprzedaży spadły o 8,2 proc. do 18,67 mln zł. Zysk netto wyniósł 24,8 mln zł (+2,6 proc.).gość_79646 - Profil
gość_79646
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie