×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian wycofał fokkery 100


31 grudnia 2017 roku odbył się ostatni lot fokkera 100 w barwach Austrian Airlines.Maszyna oznakowana jako OE-LVE trafiła do austriackiego przewoźnika w listopadzie 2004 roku. W ostatni dzień grudnia obsłużyła ona rejs do stolicy Kosowa, Prisztiny.

Austrian posiadał w sumie 30 samolotów holenderskiego producenta - w tym 15 fokkerów 70 i 15 fokkerów 100. Warto jednak przypomnieć, że w historii austriackiego przewoźnika większe znaczenie odegrały maszyny w skróconej wersji - fokkery 70. Trafiły one do Wiednia po raz pierwszy już w 1995 roku, a ostatnia z tych maszyn została wycofana po 22 latach służby - w lipcu ubiegłego roku.

Fokkery 100 posiadały znacznie krótszy staż. Do floty weszły w lipcu 2004 roku, początkowo latając w barwach spółek-córek Austriana - Austrian Arrows oraz Tyrolean Airways, podobnie zresztą jak bratnie fokkery 70.

Według portalu ch-aviation, w Europie maszyny tego typu zasilają już jedynie floty następujących linii: Avanti Air, Carpatair, Helvetic Airways, MJet, Montenegro Airlines, Trade Air oraz Tus Airways.


fot. Dominik Sipińskigość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie