Bazy Small Planet Airlines na Krecie oraz w Szwecji

20 grudnia 2017 09:05
3 komentarze
Litewski przewoźnik czarterowy Small Planet Airlines otworzy dwie nowe europejskie bazy w drugim kwartale 2018 roku; w Chanii na greckiej wyspie Kreta i na lotnisku Arlanda w Sztokholmie.
Reklama
Loty rozpoczną się w kwietniu 2018 roku i będą realizowane przez dwa samoloty Airbus A320 zdolne zabrać na pokład do 180 pasażerów. Litewska linia lotnicza planuje wykonywać loty dwa razy dziennie i przewozić 170 000 pasażerów w ciągu siedmiu miesięcy sezonu letniego. Wraz z dużymi skandynawskimi operatorami turystycznymi, Small Planet Airlines będzie wykonywać loty do Albanii, Chorwacji, Grecji i na Wyspy Kanaryjskie.

-Nasz poziom usług doskonale odpowiada potrzebom rynku skandynawskiego. Co więcej, nie jesteśmy już tylko regionalnymi liniami lotniczymi - Small Planet Airlines wyrosła na europejskiego przewoźnika cieszącego się zaufaniem największych touroperatorów w regionie - powiedział Valentinas Jankelaitis, dyrektor handlowy Small Planet Airlines, dodając przy tym, że kraje skandynawskie już od jakiegoś czasu były celem firmy.


Linie Small Planet Airlines wybrały Kretę jako swoją nową bazę ze względu na położenie geograficzne, które pozwoli linii lotniczej poszerzyć mapę tras i dotrzeć do wielu skandynawskich lotnisk z jednej bazy na Morzu Śródziemnym.

- Na razie podpisaliśmy umowy tylko na nadchodzący sezon letni. Chcemy zbadać ten nowy rynek i zobaczyć, jakie możliwe korzyści nam przyniesie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mamy nadzieję kontynuować współpracę - mówi Jankelaitis. W lecie 2017 r. Small Planet Airlines wykorzystywały 22 samoloty Airbus, ulokowane w dziewięciu europejskich bazach. Linie lotnicze planują eksploatację floty 28 samolotów w 2018 roku.

Zgodnie z ogłoszeniami na stronie linii, przewoźnik poszukuje członków załogi pokładowej chętnych do pracy w nowych bazach. W sezonie letnim 2018 roku linia planuje także operacje z lotnisk w Kopenhadze i Paryżu (CDG).

Fot. Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_32419 2017-12-21 11:59   
gość_32419 - Profil gość_32419
Linie są nieodpowiedzialne. Całkowity brak zarządzania przez centrale w której pracuja ludzie bez jakiejkolwiek doświadczenia w tej branzy. Kwestia czasu kiedy poziom szkolenia pilotow czy ciągłość utrzymania samolotow w ruchu doprowadzi do czegoś bardzo zlego. Natychmiast ULC powinien przyjrzeć się jak to w rzeczywistości w tej firmie wygląda.
Ja osobiście nie wsiade więcej do ich samolotow, nikt z moich bliskich tez nie. I to jest z obawy o własne zycie
filipsta1 2017-12-21 09:49   
filipsta1 - Profil filipsta1
Dlaczego niby? W Katowicach np. To one oferuja najwiecej lotow czarterowych i sa obecni w Polsce. To, że latają do Polski to znaczy, że nie mogą się rozwijać gdzie indziej? Nie skasowali nic z naszych lotnisk. Chyba, że masz tu na myśli nie wywiazywanie się z wypłaty odszkodowań za opóźnienia itp.
pirotechnic 2017-12-20 14:09   
pirotechnic - Profil pirotechnic
Niech się całkiem wyniosą z Polski. Te linie są kompletnie nieodpowiedzialne. Enter Air zapełni po nich lukę.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy