Emirates zaprzecza informacjom o A380

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 listopada 2017 08:00
- Na ten moment nie planujemy operacji airbusem A380 do Warszawy - informuje biuro prasowe Emirates.
Reklama

W reakcji na nasz materiał o prawdopodobnym wprowadzeniu airbusa A380 na obsługę połączenia z Dubaju do Warszawy od wiosny 2018 r., biuro prasowe Emirates przysłało do redakcji Pasazer.com oficjalne dementi.

- Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla linii Emirates. Sprzedaż jest nieustannie rozwijana, a obłożenie na trasie pomiędzy Dubajem i Warszawą rośnie. Samoloty delegowane są na poszczególne trasy zgodnie z bieżącymi wymaganiami i na ten moment operacje A380 do Warszawy nie są planowane - czytamy w komunikacie.

Obecnie przewoźnik lata do Warszawy raz dziennie boeingami 777-300ER. Jak informowaliśmy nieoficjalnie, podmiana na airbusa A380, największy samolot pasażerski świata, mogła nastąpić wiosną 2018 r., prawdopodobnie od maja.

Nasz artykuł był oparty o nieoficjalne źródła zbliżone do przewoźnika. Według naszej wiedzy, przygotowania z obsługą naziemną znacznie większego niż do tej pory samolotu były zaawansowane. Przed publikacją zwróciliśmy się z prośbą o weryfikację informację do Emirates, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama