×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nieoficjalnie: Od wiosny airbus A380 Emirates w Polsce?


Od maja 2018 r. linia Emirates będzie obsługiwała codzienne połączenie z Warszawy do Dubaju airbusem A380, największym samolotem pasażerskim na świecie - wynika z nieoficjalnych, ale bardzo prawdopodobnych informacji Pasazer.com.


Prawdopodobnie około połowy maja 2018 r. Emirates zastąpi na trasie do Warszawy samolot boeing 777-300ER większym airbusem A380. To na razie informacja nieoficjalna, ale Pasazer.com potwierdził ją w wiarygodnych źródłach. Biuro prasowe Emirates informuje, że na ten moment linia nie planuje operacji airbusem A380 do Warszawy.

Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla linii Emirates. Sprzedaż jest nieustannie rozwijana, a obłożenie na trasie pomiędzy Dubajem i Warszawą rośnie. Samoloty delegowane są na poszczególne trasy zgodnie z bieżącymi wymaganiami i na ten moment operacje A380 do Warszawy nie są planowane - czytamy w komunikacie przewoźnika.

Na razie nie wiadomo, którą z trzech konfiguracji airbusa A380 linie Emirates mogłyby podstawić na trasę do Warszawy. Obsługujące to połączenie obecnie boeing 777-300ER jest wyposażony w trzy klasy podróży (ekonomiczną, biznes i pierwszą) - jeśli linia będzie chciała utrzymać ofertę, to zaoferuje albo 491 miejsc, albo 517. Oznaczałoby to wzrost podaży o odpowiednio 36 lub 44 proc. We flocie Emirates znajdują się też dwuklasowe airbusy A380 z 615 miejscami na pokładzie w klasach ekonomicznej i biznes.


Do tej pory w Warszawie tylko raz wylądował airbus A380 obsługujący połączenie rejsowe - był to lot Emirates 10 lutego 2017 r. Poza tym Lufthansa przyleciała w 2011 r. do Warszawy SuperJumbo, największym pasażerskim samolotem świata, w celach promocyjnych. Samolot ten w barwach Emirates lądował na Lotnisku Chopina również ze względu na problemy zdrowotne pasażera. 

Emirates lata airbusami A380 także m.in. do Wiednia i Pragi. Arabska spółka jest jedyną oferująca rejsy do Europy Środkowo-Wschodniej (nie licząc Niemiec) tymi samolotami. Emirates jest największym na świecie użytkownikiem A380 - ma we flocie 99 takich maszyn. Do tej pory Airbus łącznie wyprodukował 217 SuperJumbo.

Niedawno linie Qatar Airways dodały drugi rejs dziennie z Dohy do Warszawy.

fot. Piotr Bożyk

#dodano komentarz przewoźnikagość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie