×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ULC zaakceptował wniosek o ciszę nocną w Warszawie


Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zaakceptował wniosek Lotniska Chopina o wprowadzenie ciszy nocnej od lata 2018 r. Zmianę musi jednak jeszcze zatwierdzić koordynator lotniska, brytyjska firma Airport Coordination Limited.


- To nie my podejmujemy decyzję o wprowadzeniu ograniczeń w lotach nocnych na Lotnisku Chopina. Zaakceptowałem natomiast wniosek zarządzającego portem lotniczym o wprowadzenie ciszy nocnej od lata 2018 r. Teraz ostateczną decyzję musi podjąć koordynator slotów - powiedział Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, podczas konferencji prasowej. 

Koordynator lotniska, czyli firma Airport Coordination Limited, zajmuje się planowaniem jak najbardziej efektywnego wykorzystania dostępnej przepustowości i przydziałem slotów, czyli zezwoleń na start i lądowanie o określonej godzinie. 

Zgodnie z propozycją lotniska, od 23:30 do 5:30 nie będzie można planować żadnych rejsów do i z Warszawy. Możliwe będą jedynie operacje lotnicze opóźnione z przyczyn niezależnych oraz loty ratunkowe i państwowe. Obecnie od 23:00 do 6:00 obowiązuje ograniczenie liczby operacji, ale nie ich całkowity zakaz. 

Zmiana uderza przede wszystkim w linie czarterowe i Wizz Aira, które wykonują zdecydowanie najwięcej lotów w godzinach nocnych. Wizz Air już rozpoczął wprowadzanie zmian w rozkładzie lotów z Warszawy, aby uniknąć planowych rejsów w nocy. Ostatnia fala przylotów tego przewoźnika odbędzie się ok. 23:10. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, Enter Air będzie w stanie wykonać wszystkie zaplanowane rejsy w ciągu dnia. Na razie nie wiadomo, czy tak samo uda się zrobić linii Small Planet Airlines, która obecnie ma największy udział operacji nocnych. 

Decyzja o wprowadzeniu tzw. core night zapada z zaledwie półrocznym wyprzedzeniem, gdy przewoźnicy od dawna oferują już bilety na sezon letni 2018 r. gość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie