×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Silnik airbusa A380 rozpadł się w trakcie lotu


Silnik airbusa A380 linii Air France, wykonującego lot z Paryża-CDG do Los Angeles, rozpadł się w trakcie lotu na wysokości przelotowej nad Grenlandią. Samoloty wykonał awaryjne, ale bezproblemowe lądowanie w Goose Bay w Kanadzie.


W trakcie lotu na poziomie lotu 37 tys. stóp (ok. 11,3 km) pasażerowie dwupokładowego airbusa A380 wykonującego rejs AF66 usłyszeli głośny huk. Jego źródłem była dezintegracja silnika numer cztery. Z jednostki odpadła cała przednia część obudowy, osłona wlotu powietrza oraz sprężarka. 


Piloci zdecydowali o skierowaniu samolotu na najbliższe lotnisko zdolne przyjąć airbusa A380, czyli port w kanadyjskim Goose Bay. W trakcie incydentu oraz awaryjnego lądowania nikomu spośród 520 pasażerów nic się nie stało. 

Uszkodzona jednostka napędowa to silnik Engine Alliance GP7270. To pierwszy tak poważny incydent dotyczącego tego modelu. W 2010 r. w trakcie lotu całkowicie rozpadł się jeden z silników airbusa A380 linii Qantas, ale linia ta korzysta z jednostek Rolls-Royce Trent 900. 

#KOREKTA informacji o incydencie z 2010 r.#gość_897b5 - Profil
gość_897b5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie