×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa poleci do Nowego Jorku z Berlina


Lufthansa już od 8 listopada br. uruchomi połączenie z Berlina do Nowego Jorku-JFK. To reakcja na upadłość airberlin oraz pierwszy raz od 2001 r., gdy Lufthansa zbazuje w stolicy Niemiec samolot szerokokadłubowy.


Lufthansa poleci bezpośrednio z Berlina do Nowego Jorku pięć razy w tygodniu. W każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i sobotę o godz. 17:35 airbus A330-300 wystartuje w zachodnim kierunku i wyląduje na lotnisku im. J. F. Kennedy'ego o godz. 21:35. Rejs powrotny z Nowego Jorku zaplanowano późnym wieczorem, a na lotnisku Tegel samolot wyląduje następnego dnia o godz. 12:15. 
Decyzja Lufthansy to reakcja na likwidację połączeń dalekodystansowych upadającej linii airberlin. Przewoźnik latał między Berlinem a Nowym Jorkiem bezpośrednio także pięć razy w tygodniu. 


Lufthansa uruchomi także loty z Dusseldorfu do Miami - to również trasa, którą dotąd obsługiwał airberlin. Połączenia będą wykonywane trzy razy w tygodniu w każdy poniedziałek, środę i piątek począwszy od 8 listopada. Samolot wystartuje o godz. 12:05 i dotrze na Florydę o 17:50. Rejs powrotny na pokładzie airbusa A330-300 będzie odbywał się o godz. 19:30. Maszyna wyląduje w Düsseldorfie następnego ranka o godz. 9:30.
Od lata 2018 r. obydwie trasy przejmie niskokosztowa linia Eurowings należąca do Lufthansa Group. 

Eurowings również rozszerza swoją ofertę rejsów międzykontynentalnych w nadchodzącym zimowym rozkładzie z Kolonii/Bonn i Düsseldorfu. 8 listopada do floty sześciu Airbusów A330 Eurowings stacjonujących obecnie w Kolonii/Bonn dołączy siódma maszyna, która początkowo obsłuży trasy na Karaiby z Düsseldorfu.


Eurowings ma w planach dalszy rozwój siatki połączeń międzykontynentalnych w letnim rozkładzie 2018 r., zwiększając flotę do 10 maszyn. Nowe trasy obejmą popularne kierunki w USA, na Karaibach, ale także na Dalekim Wschodzie. 

Eurowings w przyszłym roku zaoferuje również nowy trasy dalekodystansowe z Monachium. Z końcem marca na lotnisku w Monachium stacjonować będą trzy airbusy A330 do obsługi tych tras.

fot. Dominik Sipinskigość_43645 - Profil
gość_43645
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie