Small Planet rośnie w Niemczech

27 września 2017 14:50
2 komentarze
Niemiecki oddział Small Planet Airlines latem 2018 r. będzie wykorzystywał aż 10 samolotów, czyli ponad jedną trzecią całej floty grupy. 11 maszyn będzie stacjonowało w Polsce. Zimą samoloty spółki polecą natomiast do Indii i Kambodży.
Reklama
Jak wynika informacji Pasazer.com, latem 2018 r. flota grupy Small Planet Airlines powiększy się do 27 airbusów z rodziny A320, czyli będzie o pięć maszyn większa niż obecnie. Dla polskiego oddziału linii będzie latało dziesięć samolotów - to o jeden więcej niż latem 2017 r. Dziewięć maszyn, czyli o pięć więcej więcej niż latem 2017 r., będzie wykorzystywanych przez niemiecki oddział linii, który jest obecnie najszybciej rosnącym w całej grupie Small Planet. Dodatkowo w Polsce i Niemczech linia ulokuje po jednym samolocie zapasowym na wypadek problemów operacyjnych.

- Nasza rosnąca obecność w Niemczech dowodzi, że warto było starać się o lokalny certyfikat operatora lotniczego (AOC). Od rozpoczęcia operacji w Niemczech zdobyliśmy zaufanie naszych partnerów biznesowych i pasażerów na lotniskach regionalnych. Teraz czas na wejście na główne niemieckie lotniska - powiedział Kristijonas Kaikaris, prezes Small Planet Airlines, cytowany w komunikacie prasowym.

W lecie 2018 r. Small Planet Airlines zamierza mieć niemieckie bazy w Paderbornie, Dusseldorfie, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii/Bonn i Lipsku-Halle.


Ekspansja w Niemczech to przede wszystkim efekt kontraktu z biurami FTI Touristik i DER Touristik Deutschland, choć Small Planet Airlines latają też m.in. dla TUI i Thomas Cooka (właściciela Neckermanna).

W obrębie Polski linia ulokuje latem 2018 r. osiem samolotów w Katowicach (w tym pięć airbusów A321), dwa w Warszawie (w tym jeden A321) oraz jeden w Gdańsku.

Latem 2018 r. trzy kolejne airbusy z rodziny A320 w barwach Small Planet Airlines będą stacjonowały w Wilnie, a jeden w Paryżu-CDG. Linia zamknie bazy w Londynie-Gatwick i Larnace, ale otworzy nowe na rynku skandynawskim - w Sztokolmie-Arlanda i Kopenhadze. Jeden samolot zostanie prawdopodobnie zbazowany w Chanii na Krecie. Kolejne dwa dodatkowe samoloty mogą być wykorzystywane w Kambodży, choć na razie nie zapadła co do tego decyzja.

Rynek azjatycki już tradycyjnie będzie dla linii okazją do zmniejszenia wpływu sezonowości w Europie. W sezonie zimowym 2017/2018 r. w Kambodży dla linii Sky Angkor i Cambodia Angkor Airlines będą latać łącznie cztery airbusy A320. Tyle samo samolotów będą wykorzystywały indyjskie linie IndiGo. W Europie zimą grupa planuje bazować po dwa samoloty w Wilnie i Warszawie oraz po jednym w Katowicach, Hanowerze, Paderborn, Amsterdamie i Paryżu-CDG. Niemiecki oddział grupy zbazuje jednego airbusa w Hurgadzie.

Small Planet Airlines Germany zimą planuje latać do Hurgady i Marsa Alam z Frankfurtu, Dusseldorfu, Lipska-Halle, Weeze, Stuttgartu, Monachium i Hamburga.

- Produkt i poziom obsługi oferowany przez nas w Niemczech jest dobrze odbierany przez pasażerów i to pozwala nam na dalszy wzrost. Small Planet Airlines oferują europejską jakość usług w doskonałem cenie i wierzę, że to napędzi nasz rozwój w Niemczech na wiele kolejnych lat - powiedział Oliver Pawel, wiceprezes ds. handlowych Small Planet Airlines Germany.

Linie Small Planet Airlines przewiozły w 2016 r. w Polsce 879 tys. pasażerów, co dało im niecałe 25 proc. udziału w rynku czarterowym, mniej niż mają Enter Air i Travel Service Poland.

Ostatnie komentarze

gość_36f5b 2017-09-30 15:28   
gość_36f5b - Profil gość_36f5b
Super perspektywy. Pięknie się linie rozwijają
gość_824b8 2017-09-27 14:58   
gość_824b8 - Profil gość_824b8
W tym segmencie rynku dominacja KTW jest bezdyskusyjna!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy