Lidl będzie sprzedawał wycieczki

12 września 2017 10:45
Już od 12 września polski oddział dyskontu Lidl przedstawi swoim klientom oferty podróży. Podobną działalność sieć sklepów prowadzi także w siedmiu innych krajach.
Reklama
Nowy projekt, Lidl Podróże co dwa tygodnie przedstawi klientom sklepów nowe oferty wyjazdów. W sklepach Lidl znajdziemy foldery z wycieczkami, jednak by wykupić interesującą nas ofertę trzeba będzie skorzystać z internetu lub skontaktować się z agentem telefonicznie.

Lidl nie będzie sam organizował wyjazdów, ograniczając się jedynie do roli pośredniczącego agenta współpracującego z kilkoma biurami podróży w Polsce. Potencjalni klienci znajdą oferty, które aktualnie oferują poszczególne biura podróży, jak i oferty przygotowane specjalnie dla Lidl Podróże. Wycieczki pojawiające się w poszczególnych katalogach będzie można kupować jedynie przed cztery tygodnie od daty publikacji - w ten sposób Lidl będzie mógł szybko dostosować się do trendów i zmian sytuacji na świecie.

Polska nie jest pierwszym krajem, w którym dyskont operuje na rynku turystycznym. Podobną działalność Lidl prowadzi w siedmiu innych krajach, w tym na rynku niemieckim.

- Pokazujemy naszym klientom od dawna, jak wygląda kuchnia świata, teraz chcemy pokazać, jak świat wygląda od kuchni. Chcemy nasze doświadczenie w przygotowywaniu oferty i wyszukiwaniu najlepszych towarów przenieść na obszar podróży. Chciałbym podkreślić, że naszym celem jest także wzmocnienie turystyki regionalnej w Polsce poprzez popularyzację regionów, ośrodków i obiektów turystycznych, a także lokalnej kuchni, tradycji oraz folkloru. W każdym z państw, w którym Lidl wprowadził do sprzedaży usługi turystyczne, wzrastało znaczenie turystyki regionalnej - mówi Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska, cytowany przez bankier.pl.

Jak przekonują przedstawiciele sklepu, Lidl chce trafić do klientów oferując im wycieczki w atrakcyjnych cenach. Wśród propozycji Lidla znajdą się wyjazdy krajowe, europejskie jak i na całym świecie. Ceny, w zależności od celu i czasu trwania wycieczki, będą wahały się od poniżej 500 do 10 tys. zł. W pierwszym folderze, dostępnym od 12 września, znajdzie się np. weekend w Hotelu Belweder w Zakopanem w cenie 309 zł.


fot. Thomas Schlosser (Flickr/CC)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy