×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wypożyczy Nordice boeinga 737


Od początku września boeing 737-400 należący do LOTu poleci pod marką Nordica dla estońskich linii lotniczych Regional Jet, w których polski przewoźnik ma 49 proc. udziałów. Samolot obsłuży połączenia z Tallina do Brukseli.


Pomoc LOT-u dla estońskiego partnera związana jest z objęciem przez Estonię przewodnictwa w Unii Europejskiej. Jak szacuje Nordica, będzie się to wiązało ze zwiększeniem zapotrzebowania na dostępne miejsca na trasie pomiędzy Tallinem i Brukselą.

- Ten samolot będzie w pierwszej kolejności obsługiwał trasę z Tallina do Brukseli. Większy samolot pozwoli nam na 80-proc. zwiększenie dostępnych miejsc - czytamy w wydanym przez Nordicę oświadczeniu. 


Wynajem boeinga 737-400 od LOTu to dla linii lotniczych z Estonii tylko tymczasowe rozwiązanie - Nordica porozumiała się z bułgarskim przewoźnikiem Bul Air w sprawie leasingu boeinga 737-300, który kiedy przyleci do Tallina, zastąpi LOT-owskiego boeinga. 

Boeing 737 to nie jedyny samolot, który zostanie wynajęty przez Nordicę na czas przewodnictwa Estonii w Unii Europejskiej. Przewoźnik planuje także pozyskać fokkera 100 od rumuńskiego operatora Carpatair, który będzie wykorzystywany do obsługi połączeń pomiędzy większymi hubami. Samolot ten jest znany pasażerom LOT-u, gdyż w przeszłości wspomagał siatkę połączeń polskiego przewoźnika, maszynę tę przetestowaliśmy także w ramach naszego cyklu “Oblatywacz”

Obecnie trasa z Tallinna do Brukseli jest obsługiwana dziesięć razy w tygodniu przeważnie bombardierami CRJ900. Mieszczą one do 70 pasażerów. Boeing 737-400 LOT-u może przewieźć do 160 osób, a fokker 100 Carpataira - do 98 osób.

fot. Piotr Bożykgość_7dcff - Profil
gość_7dcff
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie