×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin podpisał umowę reklamową z BMI Regional


Port lotniczy w Lublinie podpisał umowę na promocję połączenia do Monachium z obsługującą je linią lotniczą BMI Regional. Wartość kontraktu to co najmniej 481 tys. euro, czyli ponad 2 mln zł.


Umowę podpisano już w maju, ale 18 lipca informacja o tym została umieszczona w unijnym rejestrze zamówień publicznych. 

Warunki zamówienia nie precyzują sposobu promocji połączenia, czasu trwania umowy ani dokładnej jej wartości. Wszystkie te dane znajdują się w umowie między linią a lotniskiem, która nie jest jawna. Z warunków przetargu można jednak wywnioskować, że BMI Regional otrzyma za reklamę połączenia z Monachium do Lublina co najmniej 481 tys. euro, czyli ponad 2 mln zł. 

Brytyjski regionalny przewoźnik otrzymał kontrakt bez przetargu, bo był jedynym, który mógł zrealizować oczekiwaną kampanię. Wynika to z tego, że to BMI Regional obsługuje reklamowaną trasę.

Linia lata z Monachium do Lublina codziennie od 27 marca br. 

W oparciu o aktualny cennik opłat lotniskowych i zniżek w Lublinie można wyliczyć, że BMI Regional w sezonie letnim, przy założeniu wysokiego, 82-proc. wypełnienia samolotów, zapłaci lotnisku ok. 20 tys. zł (kwota nie obejmuje opłat za obsługę samolotu i paliwo). Jeśli linia utrzyma częstotliwość lotów na zimę, suma opłat lotniskowych w sezonie zimowym wyniesie ok. 100 tys. zł. Poza bezpośrednimi wpłatami opłat lotniskowych połączenie generuje jednak także znacznie wyższe, choć trudniejsze do zmierzenia korzyści pośrednie związane z napływem inwestorów i turystów. gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie