×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin odzyskuje połączenie z hubem. BMI do Monachium


Od 27 marca Lublin odzyska bezpośrednie połączenie lotnicze z hubem Lufthansy. Loty do Monachium będą obsługiwane codziennie przez brytyjską regionalną linię BMI Regional we współpracy z Lufthansą i United.


Połączenie będzie obsługiwane samolotami embraer ERJ-145, zabierającymi na pokład 49 pasażerów. Rozkład lotów jest dostosowany do porannej i popołudniowej fali przesiadkowej lotniska w Monachium. Dzięki współpracy handlowej z liniami Lufthansa i United Airlines, pasażerowie z Lublina będą mogli na jednym bilecie podróżować z Lublina do ponad 100 miast w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Bilety na nową trasę są już dostępne są w systemach rezerwacyjnych BMI Regional i Lufthansy. 

- To bardzo ważny dzień dla naszego lotniska, ale przede wszystkim dla Lublina i regionu. Po kilkumiesięcznej przerwie odzyskujemy połączenie z dużym portem przesiadkowym sojuszu Star Alliance, dając możliwość dotarcia do Lublina codziennie praktycznie z każdego zakątka Europy i wielu miejsc na świecie - powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes portu lotniczego w Lublinie. - Jest to połączenie nad którym pracowaliśmy przez wiele miesięcy: początkowo jako uzupełnienie serwisu Lufthansy do Frankfurtu, które później wraz z naszymi partnerami z BMI Regional zaplanowaliśmy jako całkowicie nowy, lepszy produkt. Warto podkreślić, że przy jego tworzeniu aktywnie uczestniczyli przedstawiciele lubelskich firm, które deklarowały dużą ilość podróży służbowych za granicę. Jestem przekonany, że dzięki codziennym lotom do Monachium i dogodnym możliwościom przesiadek przekonamy do siebie dużą część tych pasażerów z naszego regionu, którzy dotychczas wylatywali z Warszawy korzystając z oferty linii tradycyjnych.

W dni robocze wylot z Monachium zaplanowano na godz. 9:35, a przylot do Lublina na 11:15. W drogę powrotną samolot wyleci o 11:50, a w hubie na południe Niemiec wyląduje o 13:30. W soboty lot do Lublina odbędzie się w godzinach 12:40-14:20, a powrót - 14:50-16:40. W niedziele loty zaplanowano na godziny 17:55-19:35 i powrót o 20:35-22:15. 

Lubelskie lotnisko nie ma połączenia z hubem przesiadkowym od listopada zeszłego roku. Pod koniec października połączenie z Frankfurtu skasowała Lufthansa. Niemiecka linia latała do Lublina od lipca 2014 r., początkowo dwa razy w tygodniu, a potem trzy. 

Linia BMI regional, która będzie obsługiwała połączenie, jest regionalnym partnerem sojuszu Star Alliance, do którego należą m.in. LOT i Lufthansa. Jej flota składa się z odrzutowców regionalnych embraer ERJ-135 i ERJ-145, lata obecnie do 34 miast w 11 krajach, głównie w Wielkiej Brytanii i Szwecji. Przewoźnik nie wykonuje lotów do Polski. 

Port lotniczy w Lublinie obsłużył w 2016 r. 377,6 tys. pasażerów, w tym planuje wynik ok. 400 tys. Na lotnisku obecne są linie Wizz Air (ma w Lublinie bazę), Ryanair i Small Planet, który sprzedaje bilety pasażerom indywidualnym na loty czarterowe. gość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie