×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hilton: Wzrost przychodów, spadek zysku w II kwartale


Przychody Hilton Worldwide w II kwartale br. wzrosły z 333 do 372 mln dolarów, natomiast zysk netto spadł do 167 z 281 mln dolarów rok temu.


EBITDA za II kwartał tego roku wyniosła 519 mln dolarów, a zysk operacyjny - 365 mln dolarów. 

Przychody firmy z tytułu opłat franczyzowych wyniosły 372 mln dolarów, a z tytułu hoteli należących do i zarządzanych przez Hiltona - 377 mln dolarów. 

Średni przychód na pokój (RevPAR) wzrósł o 1,8 proc. po korekcie o wahania kursów walut. Wskaźnik RevPAR dla całej firmy wyniósł 116,09 dolara. Najwyższy był w Ameryce Północnej (119,89 dolara), natomiast najszybciej rósł w rejonie Bliskiego Wschodu i Afryki (o 9,5 proc.). Średnie wypełnienie hoteli wyniosło 78,8 proc., czyli o 0,4 pkt. proc. mniej niż rok temu.

W II kwartale tego roku Hilton, realizując politykę ekspansji sieci hoteli, dodał do swojego portfolio 13,4 tys. pokoi hotelowych, co oznacza 30-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem rok temu. Co więcej, w II kwartale Hilton zaaprobował plany rozszerzenia sieci nieruchomości o 27,4 tys. pokoi, co zwiększa łączną liczbę planowanych pokoi hotelowych do rekordowego poziomu 332 tys. pokoi. 

Spółka szacuje, że zysk netto za cały rok rozliczeniowy wyniesie od 534 do 559 mln dolarów. 

Hilton jest czołową firmą na świecie z branży hospitality, do której należy 14 światowej klasy marek, reprezentujących łącznie prawie 5 tys. nieruchomości o łącznej liczbie ponad 182 tys. pokoi, położonych w 103 krajach i terytoriach zależnych. 


fot. Marek Stusgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie