LOT poleci z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 lipca 2017 08:37
40 komentarzy
Od maja 2018 r. LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Budapesztu do Nowego Jorku-JFK oraz Chicago-ORD. Potwierdziły się nieoficjalne informacje, o których Pasazer.com pisał jako pierwszy już tydzień temu.
Reklama

Bilety na nowe połączenia polskiego przewoźnika ze stolic Węgier znajdują się już w systemie. Pierwszy LOT do Nowego Jorku wystartuje 3 maja, a do Chicago 5 maja. Pasazer.com informował o planach przewoźnika już tydzień temu.
Połączenie będzie obsługiwane samolotami boeing 787-8 Dreamliner. W Budapeszcie zostanie zbazowana jedna maszyna tego typu.

- Dlaczego Budapeszt? Z Warszawy do Stanów każdego dnia lata 656 pasażerów, którzy mają do dyspozycji 27 bezpośrednich połączeń tygodniowo. Z Budapesztu codziennie do Stanów lata 813 osób, ale nie mają ani jednego połączenia bezpośredniego - powiedział podczas konferencji prasowej Rafał Milczarski, prezes LOT-u.


- Potencjał lotów między Budapesztem a Nowym Jorkiem to 160 tys. pasażerów rocznie. Budapeszt to największe miasto w Europie nie mające dotąd bezpośredniego połączenia z tym miastem, a czwartym największym na świecie - podkreślił Joost Lammers, prezes lotniska w Budapeszcie.

Równocześnie LOT zwiększy częstotliwość lotów między Warszawą a Budapesztem z czterech do sześciu dziennie.

- Liczymy, że uda nam się pozyskać pasażerów nie tylko z Węgier, ale także z krajów sąsiednich. Być może także niektórzy pasażerowie z Polski zdecydują się lecieć do Stanów przez Budapeszt, bo w lotnictwie możliwość połączeń jest wszystkim - powiedział Milczarski.

Prezes LOT-u dodał, że w jego ocenie nie ma mowy o kanibalizacji ruchu przez hub w Warszawie z uwagi na wystarczająco duży popyt z regionu. Dodał też, że mimo problemów z przepustowością Lotniska Chopina, LOT nadal zamierza rozwijać się też w swoim głównym hubie.

- Jesteśmy w trakcie rozmów na temat organizacji kampanii promocyjnej Węgier w Stanach Zjednoczonych. Natomiast zdecydowanie nie otrzymujemy żadnej pomocy państwowej ani żadnego wsparcia, które wykraczałoby poza normalne praktyki biznesowe - podkreślił Milczarski.


Prezes LOT-u dodał, że linia planuje mieć w Budapeszcie zaplecze techniczne i obecnie prowadzi rozmowy z firmami zajmującymi się tą działalnością na temat zbudowania odpowiednich kompetencji. Milczarski podkreślił, że LOT chce też zatrudniać węgierskie załogi pokładowe, co będzie dobrą bazą do dalszego rozwoju działalności.

Oficjalne ogłoszenie połączeń miało miejsce na konferencji w starym terminalu lotniska w Budapeszcie, w której udział wzięli m.in. Mateusz Morawiecki, wicepremier oraz minister finansów i rozwoju Polski, Peter Szijjarto, minister spraw zagranicznych i handlu Węgier, charge d'affaires ambasady Stanów Zjednoczonych na Węgrzech oraz ambasador Polski na Węgrzech. Z okazji konferencji do Budapesztu specjalny rejs wykonał najnowszy boeing 787-8 Dreamliner SP-LRG. Przed lądowanie w stolicy Węgier piloci wykonali niski przelot nad pasem startowym.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_72493 2017-07-08 00:31   
gość_72493 - Profil gość_72493
W PVG poki co nie ma slotow, wiec nie ma mowy o otwarciu polaczenia.
Po za tym nie da sie zmiescic wiecej 787 w WAW wylatujacych ok. 15-17, bo przekroczone sa parametry przepustowosci terminala i nie ma wolnych rekawow. Stad pewno decyzja o BUD-USA, gdzie jest duzy rynek P2P, a gdzie w przyszlosci mozna zrobic drugi hub (jak w WAW nie bedzie miejsca na wiecej rejsow na EMB/DH4/737). CPL/BUD beda za kilka lat mogly funkcjonowac na podobnej zasadzie jak FRA/MUC dla LH czy CDG/LYS dla AF.
mluben 2017-07-07 23:39   
mluben - Profil mluben
Czemu dziwny. Zarabianie na wegrach jest dobre pod tym wzgledem ze polska firma dziala i rozwija sie nie tylko za zlotowki polakow ale tez za forinty obcych obywateli. Czego tu nie rozumiec. Duzo ludzi mowi ze zachod nas doi bo wszystko kupujemy zachodnie. Samochody, elektronika itp. To my teraz bedziemy w mikroskopijnym stopniu sprzedawac loty wegrom jednoczesnie ich dojąc jak to sie czesto mowi.
Texan 2017-07-07 22:22   
Texan - Profil Texan
mluben, Ty masz jakiś dziwny tok myślenia. Od Polaków i tak kasę z dotacji z budżetu wyciągają, to niech im przynajmniej jakąś fajną siatkę połączeń zaoferują. popieram w sezonie RZE-NYC i nawet KRK- DEN.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama