×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT może polecieć za Atlantyk... z Budapesztu


Za tydzień LOT wykona rejs promocyjny z Warszawy do Budapesztu najnowszym boeingiem 787-8 Dreamliner. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może to być związane z planem uruchomienia bezpośrednich transatlantyckich rejsów ze stolicy Węgier przez polską linię. 
Przewoźnik w żaden sposób nie odnosi się do tych pogłosek, ale Pasazer.com w trzech niezależnych i wiarygodnych źródłach potwierdził, że jest to prawdopodobne. Nie wiadomo, na jakiej trasie i z jaką częstotliwością ma zamiar latać LOT, ale według naszych informacji zapewne będą to rejsy do Nowego Jorku-JFK.

Budapeszt od dawna zabiega o całoroczne, bezpośrednie połączenie transatlantyckie. Lotnisko zostało pozbawione takich tras w 2011 r., gdy loty do Stanów Zjednoczonych skasowały linie American Airlines i Delta Air Lines. Jeszcze wcześniej, bo w 2008 r. połączenia do Toronto i Nowego Jorku skasował Malev. Obecnie sezonowo do stolicy Węgier latają niskokosztowe linie Air Canada Rouge z Toronto. W branży krążą nieoficjalne informacje o tym, że teraz takie trasy uruchomi LOT. Jak wynika z naszych informacji, w konferencji LOT-u w Budapeszcie udział wziąć mają Mateusz Morawiecki, wicepremier oraz minister rozwoju i finansów Polski, oraz Péter Szijjártó, minister spraw zagranicznych Węgier.

Jeśli dojdzie do uruchomienia rejsów transatlantyckich LOT-u z Budapesztu, zapewne nie będzie się to wiązało z nowymi trasami europejskimi do stolicy Węgier. Budapeszt nie stanie się zatem kolejnym hubem LOT-u. gość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie