LOT może polecieć za Atlantyk... z Budapesztu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 czerwca 2017 14:29
34 komentarzy

Za tydzień LOT wykona rejs promocyjny z Warszawy do Budapesztu najnowszym boeingiem 787-8 Dreamliner. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może to być związane z planem uruchomienia bezpośrednich transatlantyckich rejsów ze stolicy Węgier przez polską linię. 

Reklama

Przewoźnik w żaden sposób nie odnosi się do tych pogłosek, ale Pasazer.com w trzech niezależnych i wiarygodnych źródłach potwierdził, że jest to prawdopodobne. Nie wiadomo, na jakiej trasie i z jaką częstotliwością ma zamiar latać LOT, ale według naszych informacji zapewne będą to rejsy do Nowego Jorku-JFK.

Budapeszt od dawna zabiega o całoroczne, bezpośrednie połączenie transatlantyckie. Lotnisko zostało pozbawione takich tras w 2011 r., gdy loty do Stanów Zjednoczonych skasowały linie American Airlines i Delta Air Lines. Jeszcze wcześniej, bo w 2008 r. połączenia do Toronto i Nowego Jorku skasował Malev. Obecnie sezonowo do stolicy Węgier latają niskokosztowe linie Air Canada Rouge z Toronto. W branży krążą nieoficjalne informacje o tym, że teraz takie trasy uruchomi LOT.Jak wynika z naszych informacji, w konferencji LOT-u w Budapeszcie udział wziąć mają Mateusz Morawiecki, wicepremier oraz minister rozwoju i finansów Polski, oraz Péter Szijjártó, minister spraw zagranicznych Węgier.

Jeśli dojdzie do uruchomienia rejsów transatlantyckich LOT-u z Budapesztu, zapewne nie będzie się to wiązało z nowymi trasami europejskimi do stolicy Węgier. Budapeszt nie stanie się zatem kolejnym hubem LOT-u.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2017-07-05 20:27   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Firma OAG właśnie Budapeszt ( w Europie ) wskazała jako kierunek o największym potencjale wśród tras nie mających bezpośrednich połączeń z Nowym Jorkiem.
Texan 2017-07-03 20:01   
Texan - Profil Texan
Nie można rozwijać kierunków azjatyckich? PVG aż się prosi. HAN miało się świetnie według danych samego LOT-u, SIN czeka. A skoro business class to prawdziwy business, to może warto pochylić się nad HKG lub CAN?
gość_7025f 2017-07-03 19:58   
gość_7025f - Profil gość_7025f
gość_ec29c ma calkowita racje! LOT ma w tym momencie zyciowa szanse zostanie liderem Europy Centralnej! Nikt nie chce latac z przesiadka! Rynek w WAW rozwinal sie wystarczajaca do polaczenia do USA ... niech biora szzybciutko 20 787 z uruchomia JFK, ORD z OTP, BUD i SOF! ASAP
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama