×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France-KLM: Wzrost ruchu o 5,9 proc. w maju


Koncern Air France-KLM przewiózł w maju 8,8 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 5,9 proc. w stosunku do zeszłego roku. Dynamikę napędzały Transavia i KLM, Air France rozwijało się znacznie wolniej.Linie Air France i KLM obsłużyły w maju 7,25 mln podróżnych, o 4,8 proc. więcej niż rok temu. Ruch mierzony wskaźnikiem RPK rósł najszybciej na trasach północnoamerykańskich (o 8,5 proc.), azjatyckich (o 6,7 proc.) i krótkodystansowych (4,7 proc.). Żadna z grup kierunków nie zanotowała w marcu spadków, najwolniej przewozy rosły na trasach karaibskich i w rejonie Oceanu Indyjskiego (o 1,7 proc.).

Średnie wypełnienie samolotów linii Air France i KLM wyniosło w maju 85,2 proc., co stanowiło wzrost o 1,7 pkt. proc. Najwyższe wypełnienie odnotowano na kierunkach azjatyckich (88,7 proc.) i północnoamerykańskich (88,4 proc.), a najniższe na afrykańsko-bliskowschodnich (78,3 proc.) i krótkodystansowych (81,4 proc.).

Same linie Air France przewiozły 4,35 mln pasażerów (wzrost o 1,4 proc.), a KLM - 2,9 mln (wzrost o 10,5 proc.). W przypadku Air France szybciej rosły przewozy na trasach dalekodystansowych, natomiast KLM rozwijał się nieco szybciej na trasach krótkodystansowych.

Niskokosztowa Transavia zanotowała natomiast wzrost o 11,2 proc. do 1,5 mln pasażerów. Średnie wypełnienie samolotów tej linii wyniosło 90 proc., co stanowiło wzrost o 0,7 pkt. proc. gość_92933 - Profil
gość_92933
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie