United uruchomi najdłuższą trasę ze Stanów

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 czerwca 2017 07:00
1 komentarz
Linie United uruchomią bezpośrednie połączenie z Los Angeles do Singapuru. Będzie to najdłuższa trasa obsługiwana ze Stanów Zjednoczonych i odbierze to miano połączeniu tej samej linii z San Francisco do Singapuru.
Reklama

Nowa trasa, podobnie jak loty z San Francisco do Singapuru uruchomione dokładnie rok temu, będzie wykonywana boeingami 787-9 Dreamliner. Loty wystartują 27 października br.

Długość nowo ogłoszonej trasy to 14,1 tys. km, o 520 km więcej niż długość rejsów z San Francisco do Singapuru. Lot potrwa niemal 18 godzin do Singapuru i nieco ponad 15 godzin do Los Angeles. United będzie obsługiwało trasę codziennie. Start z Los Angeles zaplanowano na godzinę 20:55, a lądowanie w Singapurze na 6:50 dwa dni później. Z kolei w rejs powrotny samolot wystartuje z Azji o 11:00 i wyląduje w Los Angeles o 10:15 tego samego dnia (z uwagi na przekraczanie linii zmiany daty).

W samolocie będą zamontowane 252 fotele, w tym 48 w klasie biznes Polaris. Rozkład lotów został tak zaplanowany, aby zapewnić dogodne przesiadki z i do 20 innych amerykańskich miast w bazie United w Los Angeles.

Połączenie z Los Angeles do Singapuru będzie najdłuższą trasą w siatce jakiegokolwiek amerykańskiego przewoźnika, najdłuższym połączeniem obsługiwanym boeingami 787 Dreamlinerem oraz najdłuższą trasą ze Stanów Zjednoczonych. Nie będą to jednak najdłuższe loty na świecie - rejsy do Auckland w Nowej Zelandii obsługiwane przez Qatar Airways z Dohy oraz Emirates z Dubaju liczą odpowiednio 14,5 i 14,2 tys. km.
Reklama

Ostatnie komentarze

greg0303 2017-06-02 15:11   
greg0303 - Profil greg0303
Po raz kolejny już muszę dodać, że najdłuższą trasą, pod względem dystansu, są rejsy Air India z Delhi do San Francisco.

Przewoźnik zmienił kierunek, aby wykorzystać sprzyjające wiatry, i obecnie loty z Indii do USA udają się na wschód, przelatując nad Pacyfikiem. Wcześniej rejsy odbywały się nad Atlantykiem (mniejszy dystans), ale ze względu na niesprzyjające wiatry czas przelotu był dłuższy.

Rejsy nad Pacyfikiem pokonują aż 15300 km, 1400 km więcej niż przelot nad Atlantykiem, ale trwają krócej, właśnie ze względu na sprzyjające wiatry zwiększające prędkość samolotów wobec nieruchomych punktów na ziemi, tzw. ground speed, dzięki czemu trasa jest pokonywana przez około 14 1/2 godziny. Krótszy czas przelotu to duże oszczędności dla Air India.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama