×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Wzrost o 17 proc. w kwietniu


W kwietniu 2017 r, krakowskie lotnisko obsłużyło 486,3 tys. pasażerów - to o 17 proc. więcej niż w 2016 r. W ubiegłym miesiącu odnotowano 3,9 tys. operacji lotniczych, czyli o 9 proc. więcej niż w kwietniu 2016 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
- Tylko z nowych połączeń skorzystało w kwietniu ponad 25 tysięcy pasażerów. A najwięcej z nich, ponad 6 tysięcy pasażerów, skorzystało z oferowanego sześć razy w tygodniu połączenia Eurowings do Düsseldorfu. Dużą popularnością cieszyły się połączenia easyJet do Francji (Lyon) i Wielkiej Brytanii (Londyn Gatwick) oraz tegoroczna nowość, połączenie Ryanaira do Portugalii (Porto). Na tych trasach samoloty latały wypełnione niemal do ostatniego miejsca - powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

- Za nami Routes Europe, czyli największe forum lotnicze w Europie. Podczas kilkudziesięciu spotkań z przewoźnikami, przedstawicielami lotnisk i z firmami z branży lotniczej rozmawialiśmy o dalszym rozwoju siatki Kraków Airport, podnoszeniu jakości obsługi oraz promocji Krakowa i Małopolski - dodał Włoszek.

Od stycznia 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało 1,65 mln pasażerów. To o 250 tysięcy pasażerów więcej (+19 proc.) niż w roku ubiegłym.
gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie