Holendrzy najbardziej przygodowymi podróżnikami

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
01 maja 2017 16:00
Holendrzy najczęściej szukają w sieci haseł związanych z aktywnym spędzaniem czasu podczas wakacji. Jak wynika z badania firmy SHAREaCAMPER, Polacy są znacznie mniej zapalonymi poszukiwaczami przygód.
Reklama

Kolejne miejsce pod względem popularności (przynajmniej internetowej) aktywnych wakacji zajęli Australijczycy i Szwedzi. Zwycięstwo Holendrów w tym rankingu to przede wszystkim efekt ich zamiłowania do caravaningu. Pod względem tej aktywności mieszkańcy Niderlandów są liderem na świecie.

Najwięcej wyszukiwań związanych z pieszymi wędrówkami w przeliczeniu na liczbę mieszkańców odnotowano w Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Stanach, a narciarstwo jest popularne w Norwegii, Francji i Szwajcarii.

Australijczycy są fanami bardziej ekstremalnych sportów - zajęli pierwsze miejsce pod względem popularności spadochroniarstwa (przed Amerykanami i Brytyjczykami), surfingu (przed Hiszpanami i Portugalczykami) oraz wspinaczki skałkowej (przed Francuzami i Niemcami).


Na bungee najbardziej lubią skakać Szwajcarzy, Nowozelandczycy i Australijczycy. Z kolei jazda na rowerach BMX jest popularna wśród Francuzów, Brytyjczyków i Łotyszy.

Polska w żadnej z kategorii nie zajęła wysokiego miejsca, co świadczy o tym, że większość z nas nadal woli spokojne i stacjonarne wakacje. Najlepiej na tle innych wypadliśmy pod względem liczby wyszukiwań związanych ze skakaniem na bungee (17. miejsce na świecie) i surfingiem (19.), natomiast najgorzej - pod względem pieszych wędrówek (32.) i wspinaczki skałkowej (35.).

Wśród najmniej aktywnych narodów znaleźli się Indusi, którzy poza niezwykłą popularnością pieszych wędrówek we wszystkich innych kategoriach zajęli jedne z ostatnich miejsc, Tajowie, Koreańczycy z południowej części półwyspu oraz mieszkańcy RPA.

Badanie internautów z 40 państw zostało przeprowadzone w oparciu o częstotliwość wyszukiwania haseł związanych z ośmioma sposobami aktywnego spędzania czasu podczas wakacji. Wyniki został następnie przeliczone na 100 tys. mieszkańców kraju. Badanie przeprowadziła firma SHAREaCAMPER, zajmująca się pośredniczeniem w wynajmie camperów i przyczep kempingowych od prywatnych właścicieli w Niemczech, Australii i Nowej Zelandii. Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronie SHAREaCAMPER.

fot. SHAREaCAMPER
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama