×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Holendrzy najbardziej przygodowymi podróżnikami


Holendrzy najczęściej szukają w sieci haseł związanych z aktywnym spędzaniem czasu podczas wakacji. Jak wynika z badania firmy SHAREaCAMPER, Polacy są znacznie mniej zapalonymi poszukiwaczami przygód.


Kolejne miejsce pod względem popularności (przynajmniej internetowej) aktywnych wakacji zajęli Australijczycy i Szwedzi. Zwycięstwo Holendrów w tym rankingu to przede wszystkim efekt ich zamiłowania do caravaningu. Pod względem tej aktywności mieszkańcy Niderlandów są liderem na świecie. 

Najwięcej wyszukiwań związanych z pieszymi wędrówkami w przeliczeniu na liczbę mieszkańców odnotowano w Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Stanach, a narciarstwo jest popularne w Norwegii, Francji i Szwajcarii. 

Australijczycy są fanami bardziej ekstremalnych sportów - zajęli pierwsze miejsce pod względem popularności spadochroniarstwa (przed Amerykanami i Brytyjczykami), surfingu (przed Hiszpanami i Portugalczykami) oraz wspinaczki skałkowej (przed Francuzami i Niemcami). 


Na bungee najbardziej lubią skakać Szwajcarzy, Nowozelandczycy i Australijczycy. Z kolei jazda na rowerach BMX jest popularna wśród Francuzów, Brytyjczyków i Łotyszy. 

Polska w żadnej z kategorii nie zajęła wysokiego miejsca, co świadczy o tym, że większość z nas nadal woli spokojne i stacjonarne wakacje. Najlepiej na tle innych wypadliśmy pod względem liczby wyszukiwań związanych ze skakaniem na bungee (17. miejsce na świecie) i surfingiem (19.), natomiast najgorzej - pod względem pieszych wędrówek (32.) i wspinaczki skałkowej (35.). 

Wśród najmniej aktywnych narodów znaleźli się Indusi, którzy poza niezwykłą popularnością pieszych wędrówek we wszystkich innych kategoriach zajęli jedne z ostatnich miejsc, Tajowie, Koreańczycy z południowej części półwyspu oraz mieszkańcy RPA. 

Badanie internautów z 40 państw zostało przeprowadzone w oparciu o częstotliwość wyszukiwania haseł związanych z ośmioma sposobami aktywnego spędzania czasu podczas wakacji. Wyniki został następnie przeliczone na 100 tys. mieszkańców kraju. Badanie przeprowadziła firma SHAREaCAMPER, zajmująca się pośredniczeniem w wynajmie camperów i przyczep kempingowych od prywatnych właścicieli w Niemczech, Australii i Nowej Zelandii. Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronie SHAREaCAMPER.

fot. SHAREaCAMPERgość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie