×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas potwierdza bezpośrednie loty z Australii do Europy


Australijski Qantas oficjalnie zapowiedział otwarcie bezpośrednich lotów z Perth w Australii do Londynu. Trasa licząca niemal 14,5 tys. km będzie najdłuższym połączeniem z Wielkiej Brytanii i jedynym bezpośrednim pomiędzy Australią a Europą.Trasa z Perth do Londynu będzie jedną z najdłuższych na świecie, choć nie pobije obecnego rekordzisty, czyli lotów z Dohy do Auckland czy zapowiadanego połączenia z Singapuru do Nowego Jorku. 

Rejsy są wyjątkowe, bo to pierwsze w historii bezpośrednie loty z Australii do Europy. Dotąd możliwości techniczne samolotów nie pozwalały na takie operacje. Konieczne były międzylądowania, co opisywaliśmy w naszym Raporcie o "Kangaroo Route"

Pierwszy samolot na tej trasie wystartuje z Perth 25 marca 2018 r. Bezpośrednie loty z Australii będą jednak znacznie droższe od tych wykonywanych z przesiadką. Pasażerowie za rejs bez przesiadki na tej trasie zapłacą ponad 1,3 tys. funtów w dwie strony w klasie ekonomicznej. To prawie dwukrotnie więcej niż loty z przesiadką np. w Hongkongu oferowane przez Cathay Pacific. 

Połączenia będą wykonywane boeingami 787-9 Dreamliner zabierającymi na pokład 42 pasażerów w klasie biznes, 28 w klasie ekonomicznej-premium oraz 166 w klasie ekonomicznej. gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie