Więcej miejsc parkingowych przy gdańskim lotnisku

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
23 kwietnia 2017 08:59
Do końca tego roku pasażerowie lotniska w Gdańsku oraz osoby im towarzyszące będą mogli skorzystać z dodatkowych 579 miejsc parkingowych. Powstaną one w ramach rozbudowy już funkcjonujących obiektów oraz oddaniu do użytku nowej przestrzeni postojowej.
Reklama

Dwa już istniejące parkingi P1 (krótkoterminowy) i długoterminowy (P5) zostaną powiększone odpowiednio o 155 i 133 miejsc postojowych. Prócz tego, wybudowany zostanie obiekt o oznaczeniu P3, który zlokalizowany będzie między parkingiem P2 i hotelem Hampton by Hilton. Tym samym liczba miejsc postojowych wzrośnie z 1351 do 1930.


Obecnie prowadzona jest procedura przetargowa, która ma wyłonić wykonawcę prac budowlanych. Dokumentacja i specyfikacja została częściowo utajniona ze względu na istotne dane techniczne dotyczące istniejącej infrastruktury. Lotnisko wyda je tylko na życzenie zainteresowanych, za pisemnym poświadczeniem dostępu do tych danych.

- Prace budowlane nie będą powodować utrudnień w ruchu dla kierowców i pasażerów, bo będą prowadzone poza drogami dojazdowymi do lotniska - zapewnia Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego w Gdańsku.

Jednocześnie port lotniczy nie przewiduje zmiany cennika korzystania z postojów. Leżą oone zresztą w gestii zarządcy parkingów - firmy Interparking.

fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama