×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Więcej miejsc parkingowych przy gdańskim lotnisku


Do końca tego roku pasażerowie lotniska w Gdańsku oraz osoby im towarzyszące będą mogli skorzystać z dodatkowych 579 miejsc parkingowych. Powstaną one w ramach rozbudowy już funkcjonujących obiektów oraz oddaniu do użytku nowej przestrzeni postojowej.


Dwa już istniejące parkingi P1 (krótkoterminowy) i długoterminowy (P5) zostaną powiększone odpowiednio o 155 i 133 miejsc postojowych. Prócz tego, wybudowany zostanie obiekt o oznaczeniu P3, który zlokalizowany będzie między parkingiem P2 i hotelem Hampton by Hilton. Tym samym liczba miejsc postojowych wzrośnie z 1351 do 1930. 


Obecnie prowadzona jest procedura przetargowa, która ma wyłonić wykonawcę prac budowlanych. Dokumentacja i specyfikacja została częściowo utajniona ze względu na istotne dane techniczne dotyczące istniejącej infrastruktury. Lotnisko wyda je tylko na życzenie zainteresowanych, za pisemnym poświadczeniem dostępu do tych danych.

- Prace budowlane nie będą powodować utrudnień w ruchu dla kierowców i pasażerów, bo będą prowadzone poza drogami dojazdowymi do lotniska - zapewnia Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego w Gdańsku.    

Jednocześnie port lotniczy nie przewiduje zmiany cennika korzystania z postojów. Leżą oone zresztą w gestii zarządcy parkingów - firmy Interparking.

fot. Dominik Sipińskigość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie