×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przyjazne Latanie oficjalnie rozwiąże spory z liniami poza sądem


Stowarzyszenie Przyjazne Latanie jako pierwszy podmiot w polskiej branży lotniczej otrzymało uprawnienia do prowadzenia alternatywnego pozasądowego rozwiązywania sporów (ADR) między pasażerami a liniami lotniczymi.Wpis do rejestru prowadzonego przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oznacza, że Stowarzyszenie Przyjazne Latanie zostało uznane za organizację bezstronną i niezależną, która pomaga rozwiązać spory pomiędzy przewoźnikami a liniami lotniczymi w ramach mediacji pozasądowych. Taka procedura jest szybsza, mniej skomplikowana pod względem formalnym i tańsza. 

Większość spraw dotyczy odszkodowań w ramach unijnego rozporządzenia EU261/2004, określającego prawa pasażerów w przypadku opóźnienia, odwołania lotu lub nieprzyjęcia na pokład. 

Stowarzyszenie, które zajmuje się głównie informowaniem pasażerów o przysługujących im prawach i wsparciem w procedurze składania wniosków o odszkodowanie, jest pierwszym podmiotem w polskiej branży, który został wpisany do rejestru ADR. 

Stowarzyszenie chce prowadzić pozasądowe procedury ADR za darmo dla pasażerów. Zamierza to finansować m.in. z środków zebranych w ramach rozliczenia 1 proc. podatku dochodowego. Od zeszłego roku stowarzyszenie ma bowiem status organizacji pożytku publicznego (OPP). Każdy podatnik może przekazać stowarzyszeniu 1 proc. swojego rocznego podatku dochodowego - termin rozliczeń mija w tym roku 2 maja.gość_cf375 - Profil
gość_cf375
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie