×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United: Niższy zysk i zapowiedź zmian


Linie United zarobiły w I kwartale 2017 r. 96 mln dolarów netto, o 69,3 proc. mniej niż rok temu. To przede wszystkim efekt wzrostu wydatków na paliwo. Przewoźnik zapowiedział też głębokie zmiany w podejściu do klientów.Przychody linii United z przewozów pasażerskich wzrosły w I kwartale o 2,6 proc. do 7,17 mld dolarów. Całkowite przychody, po uwzględnieniu przewozów cargo i innych obszarów działalności linii, wzrosły o 2,7 proc. do 8,42 mld dolarów. 

Równocześnie jednak aż o 7,9 proc. wzrosły wydatki operacyjne, które wyniosły 8,14 mld dolarów. Taki wzrost wynikał przede wszystkim z wyższych wydatków o 28,1 proc. na paliwo (1,56 mld dolarów), a także z mniejszych, ale równie wyraźnych wzrostów kosztów utrzymania samolotów, opłat lotniskowych i pracy załóg. 


W związku z tym zysk operacyjny spadł aż o 57,2 proc. do 278 mln dolarów, a marża operacyjna zmalała o 4,6 pkt. proc. do 3,3 proc. Na to nałożyły się niższe niż rok temu korzyści podatkowe, co spowodowało obniżenie zysku netto o ponad dwie trzecie. 

- Nasze wyniki finansowe w I kwartale 2017 r. dają nam silne podstawy do budowanie dalszego rozwoju. Jednak ostatnie doświadczenia pokazują, że musimy znacznie poprawić obsługę klientów. Incydent na pokładzie lotu 3411 był upokarzającym doświadczeniem i biorę za niego pełną odpowiedzialność. To będzie przełom dla naszej firmy. Jesteśmy teraz bardziej zdeterminowani niż kiedykolwiek, by stawiać klientów w centrum wszystkiego, co robimy. Chcemy wyznaczać standard wśród amerykańskich linii - zapowiedział podczas ogłoszenia wyników Oscar Munoz, dyrektor wykonawczy United Airlines. 

Linia przewiozła w ciągu pierwszych trzech miesięcy 33,1 mln pasażerów, o 3,2 proc. więcej niż rok temu.

fot. Dominik Sipinskigość_b04f3 - Profil
gość_b04f3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie