×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amsterdam ma tymczasowy terminal odlotów


W porcie lotniczym Schiphol w Amsterdamie otwarty został tymczasowy terminal odlotów. Skorzysta z niego m.in. LOT oraz linie z grupy Lufthansy.


Przepustowość nowego terminala tymczasowego o oznaczeniu 1A to ok. 2 mln pasażerów rocznie. Skorzystają z niego odlatujący z Amsterdamu pasażerowie KLM-u, linii z grupy Lufthansy (Austrian Airlines, Lufthansa i Swiss) oraz LOT-u. 

Budowa była niezbędna z uwagi na bardzo szybki wzrost liczby pasażerów w Amsterdamie. W 2016 r. port lotniczy zanotował wzrost aż o 9,1 proc. do 63,6 mln podróżnych.


Budynek ma funkcjonować do 2019 r. Potem zostanie rozebrany, bo rozbudowany o nowy pirs zostanie istniejący terminal. Terminal tymczasowy został tak zaprojektowany, aby po jego rozbiórce zarówno elementy konstrukcji, jak i wyposażenia można było wykorzystać ponownie. 

W terminalu znalazły się 22 stanowiska odprawy check-in oraz sześć linii kontroli bezpieczeństwa. Jest on połączony z istniejącą strefą air-side w głównym terminalu.

Budowa nowego terminala potrwała zaledwie nieco ponad sześć miesięcy. Powstał on na dachu południowej hali odbioru bagażu w głównym terminalu (w Amsterdamie poziom przylotów znajduje się poniżej odlotów).


W 2023 r. lotnisko w Amsterdamie planuje uruchomić zupełnie nowy terminal. Do tego czasu prowadzone będą także inwestycje m.in. w dojazdy drogowe i kolejowe do portu lotniczego. 

fot. Schiphol Groupgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie