×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amsterdam będzie miał nowy terminal


Lotnisko Schiphol pod Amsterdam zyska nowy terminal. Jego budowa ma zostać ukończona w 2023 r., a przepustowość sięgnie 14 mln pasażerów rocznie. Będzie on połączony z istniejącym terminalem.


Do tej pory lotnisko w Amsterdamie funkcjonowało na zasadzie one-terminal concept - to oznaczało, że mimo wielokrotnej rozbudowy budynek dla pasażerów był zintegrowany, miał jedno wejście i sprawiał wrażenie pojedynczej bryły. Rozbudowa ma przebiegać zgodnie z tą zasadą.

Udziałowcy lotniska w Amsterdamie (państwo, samorządy w Amsterdamie i Rotterdamie oraz spółka Aeroports de Paris) zadecydowali o budowie drugiego terminalu. Powstanie on na południe od istniejącego, bezpośrednio w sąsiedztwie wieży kontroli lotów, i będzie z nim połączony przejściami. 

Terminal ma być gotowy dopiero w 2023 r. Wcześniej, bo już w 2019 r., lotnisko udostępni dla pasażerów nowy pirs. Znajdzie się on przy części cargo lotniska i będzie mógł obsłużyć w zależności od konfiguracji trzy samoloty szerokokadłubowe i pięć wąskokadłubowych lub jedenaście wąskokadłubowych.


gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie