Amsterdam będzie miał nowy terminal

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 marca 2016 10:16
Lotnisko Schiphol pod Amsterdam zyska nowy terminal. Jego budowa ma zostać ukończona w 2023 r., a przepustowość sięgnie 14 mln pasażerów rocznie. Będzie on połączony z istniejącym terminalem.
Reklama

Do tej pory lotnisko w Amsterdamie funkcjonowało na zasadzie one-terminal concept - to oznaczało, że mimo wielokrotnej rozbudowy budynek dla pasażerów był zintegrowany, miał jedno wejście i sprawiał wrażenie pojedynczej bryły. Rozbudowa ma przebiegać zgodnie z tą zasadą.

Udziałowcy lotniska w Amsterdamie (państwo, samorządy w Amsterdamie i Rotterdamie oraz spółka Aeroports de Paris) zadecydowali o budowie drugiego terminalu. Powstanie on na południe od istniejącego, bezpośrednio w sąsiedztwie wieży kontroli lotów, i będzie z nim połączony przejściami.

Terminal ma być gotowy dopiero w 2023 r. Wcześniej, bo już w 2019 r., lotnisko udostępni dla pasażerów nowy pirs. Znajdzie się on przy części cargo lotniska i będzie mógł obsłużyć w zależności od konfiguracji trzy samoloty szerokokadłubowe i pięć wąskokadłubowych lub jedenaście wąskokadłubowych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama