×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleciał do Los Angeles


Boeing 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT po raz pierwszy w historii wykonuje dziś (3.04) bezpośrednie, regularne połączenie z Warszawy do Los Angeles. To najdłuższa trasa w siatce przewoźnika.


Pierwsze połączenie obsługuje boeing 787 o znakach rejestracyjnych SP-LRB. Odkołował on spod terminala Lotniska Chopina z niewielkim opóźnieniem o godz. 16:45 wobec zaplanowanej godz. 16:30.  
Rejsy z Warszawy do Los Angeles będą wykonywane cztery razy w tygodniu - wyloty z Lotniska Chopina zaplanowano na poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. Dreamlinery LOT-u pokonają dystans niemal 10 tys. km w 12,5 godziny. 
LOT to jedyna linia z Europy Środkowo-Wschodniej oferująca bezpośrednie połączenie do Kalifornii. Jak podkreśla przewoźnik, rejsy do Los Angeles są atrakcyjne zarówno dla turystów, jak i przedstawicieli biznesu. Nie bez znaczenie jest też liczna Polonia w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z szacunkami konsulatu generalnego w Los Angeles, na podlegającym mu terytorium (od Alaski aż po Hawaje i Nowy Meksyk) mieszka co najmniej 1,5 mln osób o polskich korzeniach.


Polski przewoźnik zamierza wozić do Los Angeles także pasażerów z innych państw regionu oraz Kaukazu i Azji Środkowej. Rozkład lotów został tak zaplanowany, aby zagwarantować tym podróżnym możliwie krótką przesiadkę na Lotnisku Chopina. 

Samoloty LOT-u latały wprawdzie już do Los Angeles w latach 80., ale nie były to połączenia bezpośrednie. Zasięg radzieckich iłów Ił-62M, które wówczas stanowiły flotę dalekodystansową linii, nie pozwalał na obsługę takiej trasy bez międzylądowania. Warszawa -


gość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie