×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Regional Jet poleci dla SAS-u


Estońska linia Regional Jet, w której 49 proc. udziałów ma LOT, obsłuży połączenia regionalne na zlecenie SAS-u. W tym celu przewoźnik pozyska do floty turbośmigłowe ATR-y 72-600, które polecą także do Polski.


Do tej pory kontrakt na zasadzie wet lease, czyli wynajmu samolotów wraz z załogą i usługami technicznymi, zapewniała duńska linia lotnicza JetTime. Kontrakt skończył się jednak w listopadzie 2016 r. i od tego czasu SAS szukał nowego dostawcy usług. 

Zgodnie z nową umową Regional Jet pozyska cztery ATR-y 72-600, którymi będzie wykonywał loty dla SAS-u. Maszyny będą nosiły barwy skandynawskiego przewoźnika. Turbośmigłowe samoloty będą wykorzystywane głównie na trasach z Kopenhagi (m.in. krajowych do Aarhus, Aalborga i Billund oraz międzynarodowych m.in. do Berlina, Hanoweru, Gdańska i Poznania), a także na wybranych połączeniach krajowych i regionalnych ze Sztokholmu-Arlandy. 


Umowa została podpisana na sześć lat, ale może zostać zerwana po trzech.

Regional Jet to założona w 2015 r. estońska linia, która przejęła flotę zbankrutowanego przewoźnika Estonian Air. Regional Jet jest operatorem samolotów wykorzystywanych przez nową narodową linię Estonii, Nordicę. Od niedawna 49 proc. udziałów w Regional Jet ma LOT. 

Do tej pory Regional Jet dysponował flotą złożoną wyłącznie z samolotów odrzutowych z rodziny bombardier CRJ. ATR-y 72-600 będą pierwszymi turbośmigłowcami obsługiwanymi przez tę linię. Nowe samoloty będą wykorzystywane wyłącznie dla SAS-u, co oznacza, że mimo wykonywania lotów do Polski nie będą mogły obsługiwać połączeń dla LOT-u lub Nordici. 

fot. Dominik Sipinskigość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie