×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koncern IAG uruchomi dalekodystansowego low-costa


Hiszpańsko-brytyjski koncern IAG zapowiedział uruchomienie nowej niskokosztowej linii dalekodystansowej z bazą w Barcelonie pod marką Level. Będzie ona konkurować głównie z Norwegianem.


Barcelona to baza należącego do IAG przewoźnika niskokosztowego Vueling. Level będzie zapewne wykorzystywał Vuelinga do dowożenia pasażerów z miast w Europie i Afryce Północnej.

Level początkowo będzie miał flotę dwóch airbusów A330-200 w konfiguracji dwuklasowej - samoloty będą miały 21 foteli w klasie premium ekonomicznej i 293 w ekonomicznej. Przewoźnik będzie koncentrował się na trasach wakacyjnych i spróbuje zachęcić pasażerów, których do tej pory nie było stać na loty dalekodystansowe. Od czerwca 2017 r. linia poleci najpierw do Los Angeles, Oakland, Buenos Aires i Punta Cany na Dominikanie. 

Początkowo samoloty będą obsługiwane przez załogi zatrudnione w Iberii, która również należy do IAG (podobnie jak British Airways i Aer Lingus). Docelowo Level ma stać się piątą równoprawną marką w obrębie grupy. Na razie nie ujawniono, czy Level będzie tylko marką handlową, czy stanie się linią z własnym certyfikatem operatora lotniczego (AOC). Dostępne w systemie rezerwacyjnym połączenia są na razie dostępne pod kodem Iberii. 

W ramach oferty IAG pasażerowie będą mieli do wyboru podstawowe taryfy bez bagażu rejestrowanego i usług dodatkowych, do których będą mogli dokupić poszczególne usługi. Rozrywka pokładowa ma być za darmo z wyjątkiem dostępu do internetu, który będzie płatny. Ceny biletów rozpoczną się od 99 euro w jedną stronę. Pasażerowie będą mogli zbierać mile w programie lojalnościowym British Airways podczas lotów Level. 

Uruchomienie przewoźnika to reakcja na ekspansję Norwegiana, który oferuje z Barcelony dalekodystansowe połączenia do Newark, Oakland i Los Angeles. Norweska linia na tych trasach wykorzystuje boeingi 787 Dreamliner, które mają niższe koszty jednostkowe niż airbusy A330-200.gość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie