×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CS300 Swiss od października w Krakowie


Linie lotnicze Swiss planują rozpoczęcie komercyjnych operacji samolotami bombardier CS300 od 9 października. Wśród miast, do których w pierwszej kolejności poleci nowy samolot, jest Kraków.Linie lotnicze Swiss w swojej flocie posiadają w tej chwili pięć bombardierów CS100 (obsługują nimi m.in. trasę do Warszawy) i czekają na odbiór 10 kolejnych maszyn tego typu. W drugim kwartale tego roku szwajcarski przewoźnik odbierze pierwszą z 15 zamówionych większych maszyn bombardier CS300.

Jak informuje portal ch-aviation, pierwsze komercyjne operacje bombardierów CS300 w barwach Swiss rozpoczną się 9 października tego roku. Wśród grupy pierwszych miast, do których poleci CS300 jest Kraków.

Od 9 do 25 października, bombardiery CS300 będą zastępowały samoloty avro RJ100 na trasach z Zurychu do: Neapolu, Dusseldorfu, Paryża, Wenecji, Krakowa, Brukseli, Bari, Palermo, Pragi, Hanoweru, Budapesztu, Brindisi, Sofi oraz Nicei. 

Do Krakowa przewoźnik lata obecnie różnymi samolotami: embraerami 195 (112 miejsc), avro RJ100 (97 miejsc) i fokkerami 100 (100 miejsc). Sporadycznie wykorzystywane są airbusy A320 (180 miejsc). Bombardiery CS300 linii Swiss będą miały 145 miejsc, co oznacza zwiększenie oferowania na tej trasie. 

Od 29 października, trzy bombardiery CS300 zbazowane w Genewie zostaną użyte do obsługi pięciu tras dziennie do Londynu Heathrow oraz jednej trasy dziennie do Moskwy. 

fot. Piotr Bożykgość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie