×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WiFi na pokładzie B777 Air France-KLMNa pokładach wybranych samolotów należących do linii Air France-KLM pasażerowie mogę łączyć się ze światem dzięki WiFi. Nowa usługa umożliwia podróżnym wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS oraz e-maili, a także surfowanie po Internecie. Specjalnie zaprojektowana strona internetowa Air France-KLM oferuje w czasie lotu szeroki zakres darmowych usług, w tym telewizję na żywo – kanały informacyjne i sportowe oraz istotne informacje związane z lotem i miejscem docelowym.

Kilka dni temu ruszyła faza testów na pokładzie dwóch samolotów Boeing 777-300ER, którą przewoźnicy Air France i KLM przeprowadząją we współpracy z firmą Panasonic Avionics. Testy potrwają do końca roku 2013. W tym czasie pasażerowie francusko-holenderskich linii, niezależnie od klasy przelotu, mogą łączyć się z internetem za pomocą smartfonów, laptopów, tabletów oraz wysyłać i odbierać esemesy oraz emaile za pośrednictwem telefonów komórkowych. W fazie pilotażowej, wytypowane samoloty wyposażone w łączność WiFi, będą latały na kilku trasach dalekiego zasięgu, między innymi z Amsterdamu do Bangkoku, Sao Paolo, Osaki, Kuala Lumpur, Dżakarty, Limy, Panamy, Singapuru/Denpasar, Taipej/Manili, Quito/Guayaquil oraz z Paryża do Waszyngtonu, Dubaju, Houston, Tokio, Seulu, Singapuru, Hong Kongu oraz Nowego Jorku (lot AF012).Wspólne wdrożenie WiFi i transmisji danych przez Air France i KLM jest kontynuacją programu wprowadzania innowacji. Faza testowa łączności na pokładzie samolotów dalekiego zasięgu doskonale wpisuje się w naszą strategię, której celem jest oferowanie nowych produktów i usług − powiedział Alexandre de Juniac, prezes i dyrektor generalny AIR FRANCE.

Łączność to istotna inwestycja w zupełnie nowym obszarze, w którym technologia jest wciąż w fazie rozwoju − dodał Peter Hartman, dyrektor generalny KLM. - Stały dostęp do sieci jest nieodłączną częścią życia naszych klientów. Naszym celem jest określenie najlepszego produktu i systemu, który spełni ich oczekiwania. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości wszyscy nasi pasażerowie będą mieli stałe połączenie z internetem w czasie podróży do i z naszych portów hubowych w Paryżu i Amsterdamie – dodał Hartman.

W fazie testowej dostęp do internetu kosztuje 19.95 EUR za cały lot lub 10.95 EUR za godzinę użytkowania i jest możliwy we wszystkich klasach przelotu. Użytkownicy mogą płacić za dostęp do sieci kartą kredytową, natomiast korzystający z telefonów komórkowych (za wiadomości tekstowe i dane) będą rozliczani według taryf roamingowych ich operatora. Bezpłatnie dostępna jest także specjalnie przygotowana strona internetowa zawierająca m.in. praktyczne informacje na temat lotu, pogody, możliwości wynajmu samochodu na miejscu, jak również rozrywkę w postaci magazynów i katalogów z produktami duty free dostępnymi na pokładzie.

Pasażerowie mogą również oglądać na żywo trzy kanały informacyjne (BBC World News, BBC Arabic, Euronews) i kanał sportowy (Sport 24). Bezprzewodowa usługa – zarówno portal pokładowy, jak i internet satelitarny – jest dostępna tuż po starcie, po osiągnięciu pułapu około 6 tys. metrów.

Fot. Air France-KLM
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie