PKP Intercity: Będzie drożej i bez ciepłych posiłków

26 grudnia 2016 07:52
3 komentarze
Wzrosną ceny za przejazdy pierwszą klasą w pociągach PKP Intercity kategorii EIP oraz EIC. W dodatku pasażerowie podróżujący tą klasą nie otrzymają już ciepłego posiłku wliczonego w cenę biletu.
Reklama
Dotychczas każdy pasażer podróżujący w pierwszej klasie w pociągu EIP (Pendolino) otrzymywał: dwa napoje (ciepły i zimny, do wyboru spośród oferowanych), przekąskę, ciepły posiłek, prasę i chusteczkę odświeżającą. W pociągach EIC nie oferowano posiłków z menu w cenie biletu, choć można było je dodatkowo zamówić z wagonu restauracyjnego, o ile ten znajdował się w pociągu.

Po zmianach w pociągach w pierwszej klasie pociągów EIP także nie będą już dostępne ciepłe posiłki. Będzie można co prawda zamówić dania z wagonu restauracyjnego, ale tym razem nie będą już wliczone w cenę biletu, która także ma wzrosnąć. Do tej pory najtańszy przejazd w 1 klasie na trasie z Warszawy do Gdańska czy Krakowa kosztował 89 zł w jedną stronę. Teraz PKP Intercity za przejazd na tej samej trasie zażąda 139 zł, a to wciąż najniższa obowiązująca cena. Bilet na przejazd bez promocji kosztuje 229 zł. Jak podaje "Rynek Kolejowy", przewoźnik tłumaczy rezygnację z ciepłych dań podnoszeniem standardu obsługi.

- Dzięki temu został skrócony czas oczekiwania na posiłek oraz została wprowadzona większa różnorodność oferty (pasażer wybiera danie z trzech propozycji śniadaniowych i z czterech dań dziennych) – tłumaczy cytowany przez "Rynek Kolejowy" Cezary Nowak, rzecznik przewoźnika.

Obecnie pociągi EIP łączą Trójmiasto i Warszawę z Krakowem, Katowicami, Wrocławiem, Gliwicami, Bielsko Białą i Rzeszowem. Główny konkurent - Ryanair na trasach krajowych z Wrocławia i Gdańska do Warszawy także nie oferuje poczęstunku w cenie biletu. Jednak bardzo często można natrafić na promocyjne bilety w cenie 7 zł w jedną stronę. Drugi konkurent - LOT na wszystkich trasach krajowych oferuje napoje ciepłe i chłodne wraz z wafelkiem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_79f5d 2016-12-27 16:49   
gość_79f5d - Profil gość_79f5d
że ile? jak ktoś się załapał za promo w 1 klasie to wychodziło, że PKP jeszcze dopłacało do niego
z drugiej strony to nie można pasażerowi oferować za dużo, bo w piórka obrośnie
gość_8164a 2016-12-27 12:41   
gość_8164a - Profil gość_8164a
Ta informacja trąci nieco myszka. Promocyjna cena biletów w 1 klasie, która wynosiła 79zl juz od ponad miesiąca wynosi 129. Rownież informacja, ze Lot odpferuje ciepłe i chłodne napoje jest nieco kłamliwa. Po pierwsze ciepłe tylko w zimowym rozkładzie, po drugie określenie "chłodne napoje" oznacza jedynie wodę, z gazem lub bez. Kolejny artykuł portalu napisany niechlujnie, na dodatek wykazujący niedostateczna wiedzę autora na temat, o którym pisze.
gość_36395 2016-12-27 09:34   
gość_36395 - Profil gość_36395
Podnoszą cenę biletu, zabierają posiłek - podnoszą standardy obsługi :-))))
Ja piórkuję, chce być rzecznikiem PKP :-)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy