×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adeas zaprojektuje terminale w Hongkongu oraz w Shenzhen


Biuro architektoniczne Adeas wygrało dwa międzynarodowe konkursy architektoniczne na projekt budynków dla pasażerów na lotniskach w Hongkongu oraz w Shenzhen.


W ostatnich latach biuro architektoniczne Adeas stało się liderem w projektowaniu lotnisk. W tej chwili, jak wylicza portal ArchDaily, Adeas pracuje nad rozszerzeniem terminala 2 międzynarodowego portu lotniczego w Hongkongu, a w przeszłości pracowało nad dwoma innymi terminalami tego lotniska. 


Teraz biuro wygrało dwa międzynarodowe konkursy architektoniczne na budynek pasażerski przy trzecim pasie startowym lotniska w Hongkongu oraz na terminal satelicki na lotnisku w Shenzhen.

Nowa inwestycja w Hongkongu będzie stylistycznie nawiązywać do architektury obecnych terminali 1 oraz 2, zaprojektowanych przez sir Normana Fostera. Podobnie jak projekt biura Forster + Partners, nowa inwestycja stawia na przeszklone, przejrzyste powierzchnie ścian dające dobry widok na płyty postojowe i otoczenie lotniska.


Znaczącym dla biura projektem jest zadanie w Shenzhen. 


Pasażerowie przyjadą do serca terminalu ze stacji automatycznej kolejki.


- Strefy retail oraz food & beverage położone na wielu poziomach oferują różnego rodzaju otoczenia dla pasażerów, prowadząc ich intuicyjnie w kierunku bramek odlotów - zapowiada Adeas.


- Forma dachu, inspirowana rzekami o łagodnych zakolach występującymi w regionie, dodatkowo kieruje przepływem pasażerów w terminalu. Pasażerowie przylatujący są kierowani do strefy budynku, drogą oświetloną naturalnym światłem, w stronę kolejki i dalej do terminala głównego - wyjaśnia założenia projektu zespół Adeas. 


fot. Adeasgość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie