Adeas zaprojektuje terminale w Hongkongu oraz w Shenzhen

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
25 listopada 2016 06:02
Biuro architektoniczne Adeas wygrało dwa międzynarodowe konkursy architektoniczne na projekt budynków dla pasażerów na lotniskach w Hongkongu oraz w Shenzhen.
Reklama

W ostatnich latach biuro architektoniczne Adeas stało się liderem w projektowaniu lotnisk. W tej chwili, jak wylicza portal ArchDaily, Adeas pracuje nad rozszerzeniem terminala 2 międzynarodowego portu lotniczego w Hongkongu, a w przeszłości pracowało nad dwoma innymi terminalami tego lotniska.


Teraz biuro wygrało dwa międzynarodowe konkursy architektoniczne na budynek pasażerski przy trzecim pasie startowym lotniska w Hongkongu oraz na terminal satelicki na lotnisku w Shenzhen.

Nowa inwestycja w Hongkongu będzie stylistycznie nawiązywać do architektury obecnych terminali 1 oraz 2, zaprojektowanych przez sir Normana Fostera. Podobnie jak projekt biura Forster + Partners, nowa inwestycja stawia na przeszklone, przejrzyste powierzchnie ścian dające dobry widok na płyty postojowe i otoczenie lotniska.


Znaczącym dla biura projektem jest zadanie w Shenzhen.


Pasażerowie przyjadą do serca terminalu ze stacji automatycznej kolejki.


- Strefy retail oraz food & beverage położone na wielu poziomach oferują różnego rodzaju otoczenia dla pasażerów, prowadząc ich intuicyjnie w kierunku bramek odlotów - zapowiada Adeas.


- Forma dachu, inspirowana rzekami o łagodnych zakolach występującymi w regionie, dodatkowo kieruje przepływem pasażerów w terminalu. Pasażerowie przylatujący są kierowani do strefy budynku, drogą oświetloną naturalnym światłem, w stronę kolejki i dalej do terminala głównego - wyjaśnia założenia projektu zespół Adeas.


fot. Adeas
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama