Chińczycy kupują Skyscannera

24 listopada 2016 11:04

Największe chińskie internetowe biuro podróży Ctrip kupiło za 1,4 mld funtów Skyscannera, jedną z największych porównywarek cen lotów, hoteli i wynajmu samochodów. Szkocka firma będzie jednak działać pod własną marką.  

Reklama

Po sfinalizowaniu transakcji, co ma nastąpić do końca tego roku, Skyscanner będzie działał niezależnie od Ctrip i zachowa własną markę. Będzie miał też osobny zarząd.

Według doniesień prasowych wyceniany na 1,2 mld funtów Skyscanner od pewnego czasu szukał inwestora, rozważał też debiut giełdowy. Strona ma 60 mln użytkowników miesięcznie i jest dostępna w ponad 30 językach. Wśród dotychczasowych inwestorów Skyscannera byli m.in. narodowy fundusz Malezji, Yahoo Japan i liczne fundusze private equity, w tym jeden z największych - Sequoia Capital.

Ctrip to największe chińskie internetowe biuro podróży. 25 proc. udziałów w tej firmie ma Baidu, czyli chiński konkurent Google'a. Spółka jest notowana na giełdzie NASDAQ i umożliwia rezerwowanie biletów lotniczych, kolejowych i hoteli. W 2015 r. poprzez Ctrip zawarte transakcje warte ok. 41 mld funtów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy