×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chińczycy kupują Skyscannera


Największe chińskie internetowe biuro podróży Ctrip kupiło za 1,4 mld funtów Skyscannera, jedną z największych porównywarek cen lotów, hoteli i wynajmu samochodów. Szkocka firma będzie jednak działać pod własną marką.  
Po sfinalizowaniu transakcji, co ma nastąpić do końca tego roku, Skyscanner będzie działał niezależnie od Ctrip i zachowa własną markę. Będzie miał też osobny zarząd.

Według doniesień prasowych wyceniany na 1,2 mld funtów Skyscanner od pewnego czasu szukał inwestora, rozważał też debiut giełdowy. Strona ma 60 mln użytkowników miesięcznie i jest dostępna w ponad 30 językach. Wśród dotychczasowych inwestorów Skyscannera byli m.in. narodowy fundusz Malezji, Yahoo Japan i liczne fundusze private equity, w tym jeden z największych - Sequoia Capital.

Ctrip to największe chińskie internetowe biuro podróży. 25 proc. udziałów w tej firmie ma Baidu, czyli chiński konkurent Google'a. Spółka jest notowana na giełdzie NASDAQ i umożliwia rezerwowanie biletów lotniczych, kolejowych i hoteli. W 2015 r. poprzez Ctrip zawarte transakcje warte ok. 41 mld funtów.  
gość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie