LOTAMS będzie współpracować z Austrian Airlines

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
02 listopada 2016 14:55
Spółka LOTAMS i narodowy przewoźnik austriacki – Austrian Airlines podpisały w dniu 3 października 2016 r. umowę na obsługę techniczną samolotów pasażerskich.
Reklama

LOTAMS wykona dla floty austriackiego przewoźnika kompleksowe przeglądy bazowe samolotów boeing 767 i embraer E-195 oraz będzie świadczyć usługi warsztatowe.

- Jesteśmy bardzo dumni z rozpoczęcia współpracy z LOTAMS w obszarze obsługi technicznej samolotów. Spółka LOTAMS jest bardzo doświadczonym dostawcą usług w zakresie obsługi Boeinga i Embraera – mówi Markus Besta, dyrektor ds. utrzymania samolotów Austrian Airlines.

Spółka LOTAMS jest dostawcą usług związanych z techniczną obsługą samolotów pasażerskich wąsko- i szerokokadłubowych. Od 2012 r. należy do elitarnego grona Autoryzowanych Centrów Obsługi samolotów Embraer. Działalność Spółki jest również skoncentrowana na obsłudze modeli Airbus, Bombardier oraz Boeing (boeing 767 obsługuje już od ponad 27 lat).

- Rozpoczęcie współpracy z liniami lotniczymi Austrian Airlines to potwierdzenie naszych kompetencji i jakości na światowym poziomie w zakresie obsługi technicznej samolotów pasażerskich. Podpisana umowa jest elementem strategii zdobywania nowych rynków zagranicznych, a w konsekwencji zwiększanie polskiego eksportu wysoko wyspecjalizowanych usług technicznych. Takie działania przekładają się na zwiększanie wolumenu pracy w polskiej bazie obsługowej - oświadczył Rafał Momot, członek zarządu, dyrektor ds. handlu i rozwoju LOTAMS.

Rozbudowana i nowoczesna infrastruktura pozwala na realizację usług w pełnym zakresie przeglądów bazowych i liniowych. Specjalizuje się także w usługach związanych z pełną estetyką samolotów (m.in. malowanie, estetyka wnętrza), obsługą warsztatową oraz naprawami strukturalnymi. Spółka zatrudnia obecnie blisko 800 wysoko wykwalifikowanych pracowników, a dzięki posiadanemu certyfikatowi PART-147 (czyli będąc certyfikowaną organizacją szkoleniową) umożliwia im stałe podnoszenie kwalifikacji.

Siedziba spółki jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina, a na jej infrastrukturę składają się cztery hangary, o łącznej powierzchni ponad 18 tys. mkw, pozwalające na wykonywanie obsługi technicznej kilkunastu samolotów jednocześnie. Posiada także nowoczesną przestrzeń magazynową, spełniającą surowe wymogi obowiązujące w branży.

fot. LOT AMS
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama