×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec Terminalu Miasto w Gdańsku


Od jutro (30.09) Terminal Miasto w Gdańsku kończy swoją działalność. Jak komentują władze lotniska w Rębiechowie - to efekt zmian na rynku i dostosowywania się do jego realiów.


Terminal Miasto mieścił się przy ul. Jana Heweliusza 13, naprzeciw hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Został otwarty w sierpniu 2008 r. Był to w owym czasie pierwszy i jedyny w Polsce oddział lotniska, który prowadzony był w centrum miasta. 

Jego ideą był komfort i pomoc podróżnym, którzy np. musieli wymeldować się z hotelu, a lot zaplanowany był dopiero na godziny wieczorne. W Terminalu Miasto można było bowiem nadać bagaż już do 24 godzin przed podróżą, także z takim wyprzedzeniem odprawić się i otrzymać kartę pokładową. Dodatkowo zajmowano się tutaj kompleksową obsługą biznesu, można było wynająć samochód czy skorzystać z kasy biletowej lub zakupu ubezpieczenia. 

- Obecnie linie lotnicze w coraz większym stopniu rezygnują z tradycyjnych odpraw biletowo-bagażowych. Obserwując tendencje światowe - odprawa na lotniska kierowana jest w stronę samodzielnych czynności wykonywanych przez pasażerów (tzw. self check-in czy self baggage drop off). W związku z powyższym tradycyjni przewoźnicy, mimo braku odciążania ich jakimikolwiek kosztami za Terminal Miasto rezygnują z oferty tej usługi - komentuje Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska.


Jako pierwsza, bo już 20 września br., funkcjonować przestała sprzedaż biletów. Wszyscy pasażerowie, którzy za pośrednictwem Terminalu Miasto dokonali rezerwacji lotniczych na podróże po 1 października br. mogą być jednak spokojni - ich bilety są monitorowane i w przypadku ewentualnych zmian zostaną odpowiednio informowani. 

- Dodatkowo w dobie powszechnego dostępu do internetu większość pasażerów dokonuje zakupów i odpraw on-line. Nakłaniają do tego także linie, szczególnie niskokosztowe, które zwłaszcza za tę ostatnią usługę na lotnisku nakładają na podróżnych dodatkowe koszty - dodaje Kloskowski.

Terminal Miasto funkcjonował od poniedziałku do soboty w pełnej gamie usług, a w niedziele możliwa była tylko odprawa biletowo-bagażowa. 

fot. Dominik Sipinski


Reklama


Booking.com
gość_cbe1e - Profil
gość_cbe1e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie