×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air poleci nad Morze Czerwone


Węgierska tania linia lotnicza Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Warszawy nad Morze Czerwone. Pierwszy lot już w grudniu br.Przewoźnik rozpocznie regularne loty na lotnisko Ovda Eilat, położone w południowej części Izraela. Loty z lotniska Chopina w Warszawie obsługiwane będą dwa razy w tygodniu, a pierwszy rejs na nowej trasie zaplanowano na 10 grudnia. Będzie to drugie połączenie przewoźnika z Warszawy do Izraela. Od 23 listopada 2013 roku linia oferuje bezpośrednie loty z Lotniska Chopina do Tel Awiwu. Loty do Ejlat będą odbywały się we wtorki i soboty.

  • Warszawa - Ovda  (-2---6-)
Nowa trasa to efekt kampanii Izraela mającej na celu promowanie turystyki przyjazdowej. Rząd Izraela zgodził się, by linie lotnicze korzystające z portu lotniczego Eilat Ovda były zwolnione z opłat, Ministerstwo Turystyki dopłaci zaś przewoźnikowi 45 euro do każdego pasażera przylatującego bezpośrednio na to lotnisko.


W zeszłym roku zimą przyleciało do Eilat 50 tys. turystów, co spowodowało wykorzystanie połowy budżetu przewidzianego na dopłaty. Na ten rok zarezerwowanych jest już 120 tys. miejsc. W zeszłym roku loty z Krakowa do Ovdy uruchomił irlandzki Ryanair.

Wizz Air oprócz lotów do Eilat uruchomi również loty z Warszawy do Billund w Danii. Trasa obsługiwana będzie od 27 marca dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.
  • Warszawa - Billund  (1---5--)
W marcu także, do bazy węgierskiego przewoźnika w Warszawie, dołączy trzeci airbus A321ceo.

fot. Jakub Bujnik (Pasazer.com)gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie