Izrael dopłaci do turystyki

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
21 września 2016 11:08
3 komentarze
Zwolnienie z opłat przewoźników latających do Eilat oraz 45 euro subwencji do każdego przyjeżdżającego turysty - tak władze Izraela planują zwiększać ruch turystyczny zimą na południu kraju. Także z Polski!
Reklama

Rząd Izraela zgodził się, by linie lotnicze korzystające z portu lotniczego Eilat Ovda położonego niedaleko Morza Czerwonego na południu kraju były zwolnione z opłat.

Rozwiązanie, o wprowadzenie którego wnioskował minister transportu, wywiadu oraz energii atomowej Yisrael Katz będzie obowiązywało do czasu otwarcia nowego lotniska Asaf Ramon, które ma przejąć całość obecnego ruchu portu Ovda. Otwarcie nowego lotniska planowane jest na kwiecień przyszłego roku.

Zwolnienie z opłat przewoźników latających na południe kraju jest częścią kampanii Izraela mającej na celu promowanie turystyki do tego regionu kraju. Zyskała ona na znaczeniu po tym, gdy obawy o bezpieczeństwo w regionie powodowały spadek liczby turystów. W ramach kampanii, która obowiązuje od poprzedniego sezonu zimowego, Ministerstwo Turystyki dopłaci 45 euro do każdego pasażera przylatującego bezpośrednio do Eilat. W zeszłym roku zimą przyleciało do Eilat 50 tys. turystów, co spowodowało wykorzystanie połowy budżetu przewidzianego na dopłaty. Na ten rok zarezerwowanych jest już 120 tys. miejsc.

Od stycznia do sierpnia do portu lotniczego Ovda przyleciało 70 tys. pasażerów, co stanowi 163 proc. wzrostu w stosunku do poprzedniego roku.

Ze zwolnienia opłat będą chcieli zapewne skorzystać przewoźnicy niskokosztowi, tacy jak Ryanair, który lata do Eilat Ovda zamiast portu lotniczego w Tel Awiwie. Z Polski do portu lotniczego Ovda latają sezonowo linie lotnicze Enter Air z Warszawy oraz Ryanair z Krakowa.


W 2016 r. głównym użytkownikiem lotniska spośród linii regularnych jest Ryanair, który ma 46,6 proc. udziału w oferowaniu z Eilatu Ovdy. 27,3 proc. udziału ma Ural Airlines.

Wcześniej w tym roku rząd Izraela przyjął program subwencjonowania linii lotniczych otwierających nowe połączenia na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie. Dopłaty przewidziane są też dla przedsiębiorców pragnących budować tanie hotele oraz hostele.
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_be94a 2016-09-21 15:45   
gość_be94a - Profil gość_be94a
Marcowy: w ejalcie jest za krotki pas. Nie lądują tam 737-800
Z ovdy jedzie sie szybko do ejlatu. W Izraelu autostrady naprawde są na wyskokim poziomie. Przy wizdzie do ejlatu od strony Egiptu w odległości 500m znajduje sie lotnisko w akabie w jordani. Bardzo fajnie to w nocy wyglada, bo lotnisko jest nad zatoką :)
A kilka kilometrów dalej jest lotnisko w tabie. Ogolnie bardzo fajne miejsce do podziwiania samolotów bo 3 lotniska w bardzo bliskiej odległości, a w trzech rożnych krajach :)
marcowy 2016-09-21 11:43   
marcowy - Profil marcowy
Ciekawe dlaczego subwencje są tylko dla lotniska Ovda natomiast pomijają główne lotnisko w Eljacie ? Przepełnione to ono nie jest :) a ovda to tak trochę w środku niczego :) Obydwa te lotniska zostaną zamknięte gry skończą budowę nowego ( 18 km od Eljatu ) ale w takim razie po co sobie zawracją głowę to Ovdą ?
lysypiotr76 2016-09-21 11:16   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
To teraz pozostaje czekać czy któraś z tanich linii otworzy zapowiadane w lubelskich mediach połączenie do Izraela.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama