Nowe hotele Orbisu w Polsce i na Litwie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
28 września 2016 15:44
Grupa Orbis w 2019 r. uruchomi nowy hotel franczyzowy pod marką ibis w Rzeszowie. Wcześniej grupa przejmie hotel pod tą samą marką w Wilnie. W przyszłym roku rozpocznie się też budowa nowego obiektu marki ibis Styles w Lublinie.
Reklama

Orbis zawarł umowę franczyzy na hotel ibis w Rzeszowie. Inwestor i właściciel, spółka 360 Circus Polska, wybuduje nowoczesny hotel w centrum miasta przy ulicy Podpromie, w pobliżu rynku, deptaka, zamku Lubomirskich, w bezpośrednim sąsiedztwie Regionalnego Centrum Sportowo-Widowiskowego "Podpromie". Wygodny dojazd z dworca kolejowego i autobusowego sprawia, że hotel będzie atrakcyjnym miejscem pobytu dla podróżujących biznesmenów i turystów. Otwarcie hotelu zaplanowano na pierwszy kwartał 2019 r.

ibis Rzeszów będzie oferował 105 pokoi, nowoczesne sale dostosowane do organizowania spotkań, konferencji, szkoleń oraz pokazów, wyposażone w systemy audio, video i łącza internetowe. Strefa restauracji i bufetu oraz lobby-bar będą doskonałym miejscem do organizacji przyjęć okolicznościowych i spotkań biznesowych. Wygodny parking podziemny pomieści 92 samochody.

- Nowa inwestycja hotelowa pod znaną i cenioną marką, jaką jest ibis, pozwoli nam na dalszy rozwój oraz wzmocni pozycję firmy na rynku. Naszą ambicją jest stworzenie hotelu, który zapewni gościom wysoką jakość usług i atrakcyjne ceny, liczymy na profesjonalne wsparcie Grupy Orbis i AccorHotels - powiedział Jerzy Dzieduszyński, prezes Niza Travel, która będzie zarządzać hotelem ibis.

Orbis zawarł też z firmą UAB Merko būstas, należącą do estońskiej grupy budowlanej AS Merko Ehitus, przedwstępną umowę nabycia budynku hotelu ibis, który zostanie wybudowany na działce położonej w Wilnie przy ul. Ceikiniu 3, zgodnie z koncepcją Orbisu i standardami marki ibis. Hotel będzie miał 164 pokoje, restaurację, bar oraz 2 sale konferencyjne.

- Realizujemy nasz plan - nowa inwestycja w Wilnie jest częścią strategii rozwoju Grupy Hotelowej Orbis w krajach bałtyckich. Dostrzegamy duży potencjał tego rynku i chcemy powiększyć w nim nasz udział. Marka ibis jest dobrze znana i popularna w tej części Europy - na Litwie i Łotwie działa już 5 ibisów. Oferujemy w tych krajach także hotele innych marek: Novotel, Mercure i Pullman - łącznie 9 hoteli i ponad tysiąc pokoi - powiedział Gilles Clavie, prezes Orbis SA.

Finalna umowa nabycia zostanie zawarta po spełnieniu przez sprzedającego warunków przewidzianych w umowie przedwstępnej do 30 czerwca 2018 r. Cena nabycia nie przekroczy kwoty 8,526 mln euro netto.


W Lublinie, przy głównej arterii komunikacyjnej, al. Solidarności, powstanie za to hotel sieci ibis Styles. Budowa rozpocznie się w pierwszej połowie 2017 r. Inwestorem i właścicielem obiektu jest firma TBV Hotele.

Hotel będzie położony w pobliżu starego miasta i najważniejszych atrakcji, takich jak zamek lubelski, punkt widokowy na Wieży Trynitarskiej czy bazylika i klasztor dominikanów z XIV w. ibis Styles Lublin Stare Miasto zapewni gościom komfort oraz oryginalny wystrój wnętrz, charakterystyczny dla tej marki. Hotel w swojej ofercie będzie posiadał 110 pokoi, część z nich będzie przeznaczona dla rodzin z dziećmi. Z myślą o gościach podróżujących w interesach powstanie 5 nowoczesnych sal konferencyjnych, wyposażonych w profesjonalny sprzęt A/V. Do dyspozycji gości będzie też przestronna restauracja.

- Dołączając do rodziny ibis Styles, stawiamy na markę która jest liderem na rynku hoteli klasy ekonomicznej w Europie. Wierzymy, że standard hotelu, jakość usług oraz znakomitą lokalizację docenią biznesmeni i turyści odwiedzający Lublin - powiedziała Marta Hordyj z TBV Hotele.

Marka ibis Styles obok ibis i ibis budget należy do rodziny mega-marki ibis. ibis Styles to barwna, kojarząca się z pozytywnym myśleniem i nowoczesnością marka oferująca produkt typu all inclusive. Każdy hotel jest inny i unikalny, ale wszystkie oferują ten sam komfort. Obecnie w 24 krajach działa 320 hoteli tej marki z prawie 30 tys. pokoi.

fot. Orbis

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama