W Krakowie otwarto hotel Indigo

6 września 2016 10:38
W pobliżu krakowskiego Starego Miasta ruszył pierwszy w Polsce hotel marki Indigo. To butikowy brand należący do sieci InterContinental Hotels Group (IHG).
Reklama
Hotel Indigo Krakow - Old Town znajduje się przy ul. św. Filipa, na Starym Kleparzu, w budynku z 1836 r. Obiekt jest położony w pobliżu rynku kleparskiego, głównego dworca kolejowego wraz z Galerią Krakowską oraz bardzo blisko Barbakanu i Bramy Floriańskiej prowadzącej na Stare Miasto.

To pierwszy obiekt marki Indigo w Polsce. Hotel ma 56 pokojów. Każdy z nich został zaprojektowany i udekorowany niezależnie przez absolwentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Inwestor zachował oryginalną architekturę ponad 150-letniego budynku zarówno z zewnątrz, jak i w środku.


Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę w stylu spa z dużym prysznicem, wanną i kosmetykami od lokalnych dostawców. W obiekcie jest też centrum spa i fitnessu, a także restauracja (Filipa 18) serwująca dania kuchni polskiej z elementami fusion. Wiele potraw jest przygotowywanych w oparciu o produkty z sąsiedniego rynku kleparskiego.

Jak podkreślił podczas otwarcia hotelu Tom Rowntree, wiceprezes IHG ds. marki Indigo na Europę, segment butikowy to najszybciej rosnąca część działalności IHG. Obecnie koncern ma 19 hoteli Indigo, a kolejnych 14 jest w budowie.

Krakowski hotel Indigo jest obiektem franczyzowym, franczyzobiorcą jest spółka Hotel Filipa 18 wraz z SAO Investments.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy